“Хотел Трансилвания 2” оглави боксофиса в Северна Америка и постави рекорд за септември, събирайки рекордните 47,5 млн. долара, пише Wall Street Journal.
Лентата надхвърли очакванията на анализаторите и спечели повече от предшественика си “Хотел Трансилвания”, който събра 42,5 млн. долара през 2012 г. Рекордът, който постави той тогава, сега е подобрен от продължението на забавната анимация.
Детската продукция “Хотел Трансилвания 2” е озвучавана от редица звезди, сред които Адам Сандлър и Селена Гомез. Първият филм от поредицата успя да събере 148,3 млн. долара на вътрешния пазар и още 210 млн. долара в чужбина.
Другият дебют от този петък - “Обратно в играта”, в който участват Ан Хатауей и Робърт де Ниро, също се представи добре. Той се класира на второ място в списъка с най-гледаните филми в САЩ и Канада, генерирайки приходи в размер на 18,2 млн. долара.
“Лабиринтът: В обгорените гори” се класира на трета позиция. За две седмици по кината лентата е събрала 51,7 млн. долара.
Алпинисткият проект “Еверест” остана четвърти със своите 13 млн. долара приходи. От премиерата си досега той е генерирал 23,1 млн. долара.
Нискобюджетният филм на ужасите “Зеленият ад” не успя да привлече много киномани и събра 3,5 млн. долара. Той беше прожектиран само в 1500 кина, като част от специална кампания на Blumhouse Productions.


Премахват машините за билети във Варна с новата билетна система
Колко ще струва на варненските родителите подготовката на първокласник тази година?
Автомобил се заби в стена във варненското село Искър, 18-годишният шофьор е с травма на главата
Асен Василев: Радев ни вкара във войната само за два месеца
БАБХ затвори три заведения в Тузлата заради използване на непроверена вода
Акциите на Moderna и Merck поскъпнаха рязко след пробив на ваксина срещу меланом
Фешараки: Би трябвало да следим горивата, не петрола, част 3
Фешараки: Би трябвало да следим горивата, не петрола, част 2
Фешараки: Би трябвало да следим горивата, не петрола, част 1
Закупените от България антидрон системи не могат да защитят границите
Китайска гума значително намалява разхода на гориво
Eлектрически SUV надхвърли 1000 км пробег
Модата на кросоувърите няма да подмине и Peugeot 308
Skoda се насочва към природен газ въпреки загубата на мощност
Радикална промяна за новия Hyundai Tucson – той е квадратен
След заплахата от Иран: Гърция готова да ни помогне, ако поискаме съдействие
БАБХ затвори три заведения край Тузлата, ползвали съмнителна вода за готвене
The Guardian: Дали Румен Радев запълва празнината, оставена от Орбан в ЕС?
Бялото братство посреща Божествена Нова година в Рила (СНИМКИ)