Най-голямата европейска верига за продажба на обувки на дребно Deichmann продължава да разширява присъствието си офлайн, но и онлайн. През текущата година компанията, която е представена в България от 2013 г., възнамерява да открие нови 168 филиала, от които в Германия – 72, съобщи базираната в Есен Deichmann SE. Същевременно се предвижда в Германия да бъдат закрити 25 по-малко атрактивни магазина.
През 2015 г. компанията е продала над 172 млн. чифта обувки, като е повишила приходите с 8,3% до 5,3 млрд. евро. Без отчитане на валутните флуктуации ръстът е от 3,1 на сто.
59 на сто от приходите вече се осъществяват в чужбина, поясни компанията.
През 2015 г. броят на служителите нарасна с почти 1100 до 37 300 души.
За 2016 г. Deichmann планира инвестиции от почти 230 млн. евро преди всичко в нови филиали, логистика и IT.
През миналата година групата бе активна в 23 европейски държави и в САЩ с общо 3 710 филиала спрямо 3 600 през 2014 г.).
Под собственото име Deichmann има филиали в Германия и 20 страни в Европа. Към групата принадлежат и DOSENBACH-OCHSNER AG в Швейцария, vanHaren Schoenen B.V. в Холандия и Rack Room Shoes, както и Off Broadway в САЩ. Други дъщерни дружества са Roland SE и OCHSNER Sport в Германия, както и MyShoes SE в Германия, Австрия и Швейцария.


Корпорация "КУБ": Действаме изцяло в рамките на закона!
Зам.-кметът на Варна: Приемните родители трябва да имат право да избират между граждански и трудов договор
Председателят на ВХРА за "Евровизия": Дара ще напълни хотелите и във Варна
Валидират пощенска марка по повод 100 годишнината на ММФ "Варненско лято"
Фар Шабла отваря врати за посетители по повод 170-годишния си юбилей
К. Георгиев: Китай ще отвоюва сериозен пазарен дял от САЩ в областта на AI
Тръмп едва ли ще загуби Камарата на представителите, но може да не запази Сената
Лятна изненада - Къмпинг „Градина“ подарява още една нощувка през септември
Китайската икономика започва разочароващо второто полугодие
Медта се насочва към рекорд в Лондон заради напрежението в доставките
Ексцентрици посегнаха на Chiron и Mistral и взривиха представите за лукс
Porsche пусна брутален GT2 RS в чест на култовия Моби Дик
Ford показа най-екстремния открит Mustang в историята
Отбор от MotoGP си търси нов пилот с... обява
Промяна за историята: MINI Cooper преминава към задно предаване
Хакнат: Анди Бърнам разменял съобщения с човек, представящ се за Сузи Уайлс
12 пострадаха при катастрофа, заради излязло на пътя диво прасе
Димитър Николов отсече: Няма да се кандидатирам за президент