Анимационният филм „Зоотрополис“ се изкачи до челното място в българския боксофис през дългия уикенд, сочат обобщените данни от киносалоните в страната. Историята на заека полицай Джуди, която с лисицата измамник Ник трябва да открие собственика на подозрителен автомобил, е привлякла в кината общо 55 630 зрители, а приходите от билети са достигнали 547 308 лева през премиерния уикенд у нас.
На второ място в боксофиса се нарежда 3D екшънът „Боговете на Египет“, която е от 10 дни на екраните в България. За този период лентата е гледана от 60 209 души и има 624 480 лева приходи.
Другата премиера от този уикенд – екшънът „Код: Лондон“ остана едно място надолу в класацията. Филмът, сниман в София и Лондон, в който терористи заплашват световния мир, е гледан от 16 231 зрители и има 143 846 лева от билети.
Създаденият по комиксите на Marvel “Дедпул“ е на четвърто място със 123 498 зрители и 1 018 281 лева приходи.
Веднага след него остана комедията с Робърт Де Ниро и Зак Ефрон „Ох, на дядо!“, разказваща за разходката на дядо и внук из плажовете на Дайтона. Филмът се прожектира от месец в България и за този период е гледан от 86 930 души, а приходите от билетите са достигнали 614 709 лева.
Българската продукция „11 А“ е на шеста позиция в боксофиса. Лентата разказва за взаимоотношенията между учител и ученици, както и за тези в едно съвременно семейство. Тя е от месец и половина на екраните в страната и има 88 187 зрители, както и 650 154 лева приходи.
„Агент полуинтелигентен“, в който участват Саша Барън Коен и Марк Стронг е на седмо място. За десетте си дни прожекции в България филмът е привлякъл 9789 зрители в кината и има 77 691 лева приходи.
След като получи „Оскар“ за най-добър филм за 2015 г. „Спотлайт“ се завърна в топ 10. Драмата, която е създадена по действителните събития по разкриването от Boston Globe на свещеници педофили през 2001 г. вече 17 дни се гледа у нас. До момента филмът има 7 788 зрители, както и 64 671 лева приходи.
"Завръщането“, който беше отличен с цели три награди „Оскар“, остана на девета позиция. Лентата, отличена за главна мъжка роля, най-добър оператор и най-добър режисьор, е гледана от 70 581 зрители и има 598 792 лева от билети.
Последното място в топ 10 на боксофиса е за „Барби: Специален отряд“. Анимационната продукция, разказваща за популярната кукла, е на екраните от 17 дни. Тя е гледана от 15 105 зрители, а приходите от продажбата на билети възлизат на 109 543 лева.
(БТА)


Изтеглиха жребия за световното по футбол през 2026 г. Вижте всички групи
Спасители във Варна извадиха немска овчарка от 25-метров кладенец
Проблемите с водата в Аврен продължават
През 2024 г. България e сред най-засегнатите държави в ЕС от горски пожари
Черен ден! Катастрофа взе три жертви край Търговище
Защо противоборството между Китай и Япония расте
Какво представлява T-Dome системата на Тайван и може ли да парира китайски атаки
Биткойн към $50 000 и злато към $5 000? Ще се върнем ли към нормалното в 2026 г.
Как Украйна да получи замразените милиарди на Русия
Netflix купува Warner Bros. за $72 млрд. в брой и акции
Как влияят на мощността диаметърът на цилиндрите и ходът на буталата
Бизнесмен организира погребение за късметлийската си кола
Уникална Toyota Mega Cruiser от 1996 година отива на търг
Tesla намали цената на Model 3 в Европа
Рембранд, Вермеер или Ван Гог – изберете сами
Икономист: Младото поколение не иска да бъде управлявано
Кой би могъл да замести Николас Мадуро?
Назрява ли бунтът: Винената индустрия във Франция е пред колапс
Мондиал 2026: Мексико и ЮАР откриват шампионата