Грузинският филмов проект “Daisi” взе голямата награда на Nu Boyana Film Studios, дадена за първи път в рамките на форума Sofia Meetings. Призът включва 50 000 евро в услуги и чек от 5000 евро помощ за осъществяването на продукцията. В София проектът беше представен от режисьора Деа Кулумбегашвили и продуцента Рати Онели.
По време на 13-ото издание на Sofia Meetings бяха връчени още няколко награди. Унгарското Focusfox Studio даде приз в размер на 10 000 евро в услуги за постпродукция във Focusfox Studio на полския проект “The Fugue”, представен от режисьора Агниешка Смочинска и продуцента Агниешка Куджило.
Други 10 000 евро отидоха в ръцете на български проект. “Сестра”, представен от режисьора и продуцент Светла Цоцоркова, продуцента Надежда Коева и сценариста Светослав Овчаров. Наградата е давана от Hungarian Filmlab Award.
EastWest Filmdistribution отличи втори проект от България - “Raging Sea” на продуцента и режисьор Златин Радев, който ще се възползва от възможността за консултации по сценария със Стивън Глодшмит, който е “скрипт доктор” и сценарист. Наградата е на стойност 5000 евро.
Призът за млад продуцент от YAPIMLAB (Турция) пък беше присъдена на хърватския проект “Closed To The Public” на продуцента Реа Райчич и режисьора и сценарист Ваня Свиличич. Наградата е едноседмични консултации на проекта в Истанбул на стойност 5000 евро и възможност за представянето му пред турски продуценти.


Какво ще е времето утре?
Авария оставя без вода един район във Варна
Никола Цолов с нова фантастична победа след изпреварване в последната обиколка
Повече от 80 процента от чуждестранните студенти в МУ-Варна са от държави от Европейския съюз
Депутати от ПБ питат три институции заради съмнения за имотни измами във Варна
Lindt се насочва към най-слабото си тримесечие от 17 години
Напрежението в Ормуз пренасочва вниманието към пролива Малака
Спадът на инфлацията раздели ЕЦБ за следващото решение по лихвите
AI фабриките създават нови печеливши и губещи в енергийното оборудване
Великобритания настоява за участие в заседания на ЕС, Брюксел се противопоставя
Toyota и Kawasaki форсират развитието на водородни системи
От първоаприлска шега до реалност - BMW M2 Dakar от Дубай
Електрическите коли в ЕС могат да заменят 190 млн барела петрол годишно
Chery заменя целия автомобил, ако батерията се запали
11 коли с най-голям потенциал да се превърнат в класики
Илия Лазаров: Твърденията за Пеевски и Атанасова са активно мероприятие
Дерматолог: Слънчевото изгаряне предизвиква един от най-коварните видове рак
Наложиха пълна забрана за влизане в горите на Северна Гърция
Никола Цолов с впечатляваща победа на пистата "Силвърстоун"
Бунгала и каравана са изгорели до плажа край Черноморец