Каква ирония на съдбата... Човекът, подарил ни една от най-запомнящите се песни за Коледа, си отиде от този свят точно на този празник...
Британската поп звезда Джордж Майкъл, който се изстреля към славата през 1980 г. с Wham! и продължи кариерата си като соло изпълнител, е починал в неделя в дома си в Англия. Той бе на 53 години, предава Ройтерс.
„С голяма тъга можем да потвърдим, че нашият любим син, брат и приятел Джордж почина мирно у дома през периода на Коледа", каза публицистът му в изявление.
„Семейството ще помоли личния им живот да бъде уважаван в този труден и емоционален момент. Няма да има по-нататъшен коментар на този етап“, се казва в изявлението.
От полицията съобщават, че няма подозрителни обстоятелства около смъртта му.
Роден под името Йоргос Кириакос Панайоту, той е свирил музика във влаковете на метрото в Лондон, преди да се сформира групата Wham! с Андрю Риджели. Песента Last Christmas на Wham! е една от най-известните коледни песни в света.
Майкъл идва и в София през 2007 г. като посвещава концерта си, част от неговия "Twenty Five Tour", на българските медицински сестри, преследвани в съдебния процес в Либия. На 17 юни 2008 г., Майкъл казва, че е развълнуван от узаконяването на еднополовите бракове в Калифорния, като нарича промяната "донякъде закъсняла".
Етническият кипърец продава 100 млн. албума по време на 40-годишната си кариера.
През последните години той се изолира от света и се появяваха съобщения за негови здравословни проблеми.


Откриха труп на жена в Елените
Въздушната линейка транспортира пострадал до София
Професор от УМБАЛ „Александровска“ обявява безсрочна гладна стачка
Волейболните национали с нова победа в Лигата на нациите
Варненката Ива Стоянова спечели Европейския фестивал на шпага в Италия
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 2
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 1
Манчестър на Анди Бърнам е градоустройствен урок за Лондон
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
3 противовъзпалителни рецепти за вечеря
Пациент с множество травми е транспортиран с въздушна линейка от Смолян към "Пирогов"
СЗО: Над 1300 души са загубили живота си заради горещините в Европа
Четиринадесет души загинаха, след като хеликоптер на петролната компания "Сауди Арамко", се разби
Тайната на спокойния понеделник: Ритуал за щастлива седмица
преди 9 години Интересно как би звучала песента "Last Christmas" в изпълнение на Буги Барабата? Вероятно той би създал хита "All inside". отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години "Поради склонността си към наркотиците и рискования секс певецът се сблъскваше с органите на реда през цялата си кариера, припомня АП. Най-известният случай беше през 1998 г., когато беше арестуван за неприлично поведение на обществено място в Лос Анджелис. Той обаче успя да превърне случая в материал за своя хит "Outside". След като по същото време призна, че е хомосексуалист, той стана още по-популярен сред феновете си, отбелязва агенцията." отговор Сигнализирай за неуместен коментар