Американският развлекателен концерн 21st Century Fox не се развива толкова добре в началото на годината. През първото тримесечие до края на март печалбата спада от 841 млн. до 799 млн. долара, отчете компанията на Рупърт Мърдок.
Печалбата на Fox достига 54 цента на акция, докато анализаторите очакваха печалба от 48 цента, предаде Ройтерс.
По отношение на приходите компанията отчита спад от 5 на сто до 7,6 млрд. долара, като обаче не успя да отговори на очакванията на анализаторите.
Преди всичко филмовото подразделение около богатото на традиции студио 20th Century Fox не успява да задържи успехите си от предишната година, свързани с филма „Дедпул“. Тазгодишният хит „Логан“ - десетият филм от поредицата „Х-Мен“ и трети в трилогията на Върколака, не се е представил толкова добре.
В подразделението за кабелна телевизия, където е и новинарският канал Fox News и което попадна наскоро под прожекторите на медиите заради спекулации за сексуални обвинения към високопоставени мениджъри, приходите скачат с 2 на сто. Рекламните приходи в САЩ обаче стагнират, поради което и резултатите тук са под очакванията.
Рекламните приходи на Fox като цяло скачат с 16 на сто, подкрепени от разходите около финала на Super Bowl, който бе излъчен през тази година от Fox. Главният изпълнителен директор Джеймс Мърдок, син на магнага Рупърт Мърдок, заяви в срещата с анализаторите, че всички канали с изключение на National Geographic, са отчели ръст на рекламните приходи.


Трябва ли да се въведе военна подготовка в училище?
Бургас започва усилена подготовка за „Евровизия“, държавата осигурява 20 млн. евро
Трима души пострадаха при челен сблъсък на АМ „Хемус“ край Варна
По-малко туристи, но повече приходи от нощувки във Варненско през юни
Трудовият пазар у нас - временно охлаждане или трайно обръщане на посоката?
Износът на украинско зърно през Черно море практически замря
Питърс от PGIM: Основният проблем на САЩ е дефицитът
Питърс от PGIM: Обратните изкупувания са капка в морето
Руските удари оставят украинските фермери с тонове непродадено зърно
Как изглежда Toyota Prius, която минава по 20 000 км на месец
Германски производител е заплашен от милиард евро глоба
Renault ще запази физическите бутони, дори и да струват повече
SUV-та и комбита крият тайно място в багажника
Porsche 911 остава безспорният крал на спортните автомобили
Пожарите продължават: Извънредно положение и евакуация в Бела Църква, Сърбия
Готвят глоби до 511 евро за тържества в столичните паркове без разрешение
Филм на Георги Тошев за Силви Вартан открива DOCK 2026
Червен флаг: мъртво вълнение по Черноморието ни