Този уикенд филмът на DreamWorks Animation “Аз, проклетникът 3“ зае десето място в боксофиса в Северна Америка, генерирайки 5,2 млн. долара във вероятно последния си уикенд в топ 10 на класацията за тази серия от поредицата, пише Movie Web.
Спечеленото тази седмица помогна на франчайза да постави нов рекорд, превръщайки се в най-печелившата анимационна поредица в историята. Генерираните сега 5,2 млн. долара на вътрешния пазар и 21,2 млн. долара в чужбина повишиха общите приходи на франчайза “Аз, проклетникът“ до 3,528 млрд. долара в глобален план. Благодарение на това той изпревари поредицата „Шрек“, чиито пет филма събраха общо 3,51 млрд. долара.
Deadline писа, че „Аз, проклетникът 3“ е спечелил общо 240,7 млн. долара на вътрешния си пазар и 879,4 млн. долара по света, при 80 млн. долара бюджет на продукцията. Филмът все още не е излязъл в Италия, Гърция и Турция, така че е възможно да премине границата от 1 млрд. долара, ако се представи добре във въпросните страни. Общата стойност вероятно ще премине 900 млн. долара скоро, което ще го направи един от най-печелившите филми за тази година.
Франчайзът „Аз, проклетникът“ стартира през 2010 г. с първия и едноименен филм от поредицата, който генерира 251,5 млн. долара у дома и 291,6 млн. долара в чужбина, събирайки общо 543,1 млн. долара, при бюджет от 69 млн. долара. Той не се появи по кината в Китай, но това се промени с „Аз, проклетникът 2“, който излезе през 2013 г. Той генерира 368 млн. долара на вътрешния пазар и 602,7 млн. долара в чужбина (включително 52,5 млн. долара в Китай).
Излезлият през 2015 г. „Миньоните“ продължи боксофис доминацията, събирайки 970,7 млн. долара у дома и 823,3 млн. долара в глобален мащаб (включително 68 млн. долара) в Китай, като общите му приходи достигнаха 1,1 млрд. долара. Това е вторият най-печеливш анимационен филм след „Замръзналото кралство“ (1,2 млрд. долара).


Оперираха Здравко от "Ритон"
Изтеглиха жребия за световното по футбол през 2026 г. Вижте всички групи
Спасители във Варна извадиха немска овчарка от 25-метров кладенец
Проблемите с водата в Аврен продължават
През 2024 г. България e сред най-засегнатите държави в ЕС от горски пожари
Cambricon ускорява работа по AI в Китай и разчита на подкрепа
Защо противоборството между Китай и Япония расте
Парвулеску за целите на срещата Путин-Моди
Какво представлява T-Dome системата на Тайван и може ли да парира китайски атаки
Панета: Трябва да се види подготовката за операцията на 2 септември
Как влияят на мощността диаметърът на цилиндрите и ходът на буталата
Бизнесмен организира погребение за късметлийската си кола
Уникална Toyota Mega Cruiser от 1996 година отива на търг
Tesla намали цената на Model 3 в Европа
Рембранд, Вермеер или Ван Гог – изберете сами
Възраждането на военните кораби в Европа води до завръщане на британските корабостроители
Южна Корея започва първата си програма за ракети „въздух-въздух“
Любимата TikTok звезда на Италия: 84-годишна баба призовава инфлуенсърите да работят
Вдовецът на Тина Търнър си има нова приятелка, влюбен е в 60-годишна американка