Епичният боксофис дебют на „Черната пантера“, първия филм за супергерои на Marvel, в който главната роля се изпълнява от афроамериканец, ще принуди Холивуд да преосмисли работата, които дава на чернокожи актьори и режисьори и ще доведе до по-добри роли на хората от малцинствата и жените, пише Bloomberg.
Филмът на фабриката за супергерои на Walt Disney генерира 192 млн. долара приходи в дебютния си уикенд, обяви ComScore. С това лентата постави рекорд за февруарска премиера и вероятно ще се превърне в най-успешния филм с афроамериканци в повечето роли. Това е петият най-голям дебют в САЩ и вторият най-голям за Marvel. Анализаторите прогнозираха, че сумата от премиерния уикенд ще достигне 185 млн. долара.
Успехът води до нов успех в Холивуд и парите от „Черната пантера“ почти сигурно ще отворят вратите към още екшън филми с участието на чернокожи актьори и режисьори. Въпреки че Disney не е обявила продължение, вероятно ще видим такова.
"Черната пантера“ беше и най-успешният филм в глобалния боксофис този уикенд, като генерира 361 млн. долара, сочи изявление на студиото. Той дебютира на около 79% от международните пазари, в които е планирано да излезе, но няма да се появи в Китай, вторият по големина пазар в света, до 9 март.
Най-успешният филм за годината „Лабиринтът: Невъзможно бягство“ събра 259,2 млн. долара от глобални продажби според Box Office Mojo.
Disney обяви плановете си за „Черната пантера“ още през 2014 г. Филмът получи невероятна обратна връзка и има 100% положителни отзиви от критиците в RottenTomatoes.com. Продукцията е на стойност 200 млн. долара, без рекламните разходи, твърди студиото.
Второто място в боксофиса в Северна Америка остана за „Зайчето Питър“. Лентата генерира 17,3 млн. долара от петък до неделя.
В топ три попадна и „50 нюанса освободени“, който през миналата седмица беше начело на списъка с най-гледаните филми. Филмът е събрал 16,9 млн. долара приходи от билети в САЩ и Канада този уикенд.


Варна приема поредния турнир от веригата „60 години Христо Стоичков“
Задържаха 18-годишна след кражба на автомобил
Осъдиха двама варненци за кражба на маркови дрехи
Оставиха в ареста шофьора от катастрофата с две загинали деца
Спартак (Вн) обяви дневния ред за предстоящото Общо събрание на клуба
Том Ротмън за премиерите на Sony Pictures
Голямото решение за търсачите на технологичния растеж
Русия използва кораби от „сенчестия флот“ за операции с дронове над Европа
Moderna не очаква голям сезон за ваксините против грип
Честит 250 юбилей на една поизмачкана, но красива Америка
EС ще ограничава скоростта от... Космоса
Кога шумът от гумите е по-силен
BYD не иска съюзи в Европа
Вечният въпрос - Toyota RAV4 или Honda CR-V?
Северна Италия забрани старите дизели
Мост, свързващ окупирания Донецк с Мариупол, се срути след украинска атака
Ако Йотова изяви желание да се кандидатира за президент, БСП ще я подкрепи
Защо Lockheed Martin оборудва изтребителя F-35 с европейски оръжия
Д-р Тръмп диагностицира звезди със… “Синдрома на Тръмп” ВИДЕО
Съдът отказа свобода на шофьора от кървавата катастрофа на АМ "Тракия"
преди 8 години Вече не може човек и кино да гледа без да се натъкне на черните - те са навсякъде.... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години най-много оскари за главна роля и единствената с 4ри е жена, Катрин Хепбърн, най номинирана личност за главна роля е отново жена -- Мерил Стрийп !това само за информация, щото ние мъжете сме умни и помним отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години новите правила в Холивуд са че вече белия хетеро мъж умира първи :):):):) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Моля да се уточнят - обикновен афроамериканец ли или потомствен еврейски афроамериканец? След това е редно да ни осведомят от кой точно пол е от всичите 33 новоизмислени. И накрая да кажат дали някой от всички персонажи в новия супер хит НЕ е хомосексуалист или лесбийка та да не би случайно някой неподходящ да земе да получи по-висок рейтинг и зрителско одобрение от правилните философско-политически коректни мултикулти извратенци. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години И аз се замислих , защо се пишат подобни откровено *** статии !Филмите примерно на Еди Мърфи какви са , от колко години са , да не би да е станал бял ! Определени групи под маската на толерантност откриват хоризонт за геноцит точно към белите и нормалните , наричат ги фашисти , нео-нацисти , расисти , шовинисти и как ли не , но в действителност , тази толерантност се превърна в идиотизъм и единствено смачка местното население в страните им , съсипва ценностната им система и морала , води ги към деградация .Върви процес в който белият човек става потиснат и смачкан ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години иначе това е поредната гнусна статия на сексуална и расова основа! в нормалните държави за това се влиза в затвора ! мога да ви изредя над 20 филма дето главния герой е черен или жена! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години демек първия расиски филм от години .... еми не е нещо ново ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години В Америка черните не са малцинство , те постепенно гонят 50% от населението ,малцинство е ако някой е 4-5% , а ако някой му харесва да си пише глупости , нека си ги пише , сега е модерно да се правим на толерантни и да защитаваме някакви несъществуващи глупости . отговор Сигнализирай за неуместен коментар