Coca-Cola надмина очакванията за продажбите и печалбата си благодарение на по-голямото търсене на вода и безалкохолни напитки, съобщава Ройтерс.
Книжата на компанията поскъпват с 4% преди началото на борсовата търговия.
След години на спад при продажбите на безалкохолни напитки производителите привличат потребители с променени рецепти, нови плодови аромати и напитки с ниско съдържание на захар.
Обемът на продажбите, който е ключов индикатор за търсенето, е нараснал с 2% през първото тримесечие до 29 март, стимулиран от силното представяне на компанията на азиатските и европейските й пазари.
Органичните продажби, изключващи въздействието на валутните колебания и придобивания, са нараснали с 6%.
Повишаването на цената и увеличаването на запасите от бутилиращите компании заради несигурността около Brexit също са подкрепили продажбите.
Приходите са отбелязали ръст от 5% до 8,02 млрд. долара, а компанията е спечелили 48 цента на акция. Анализатори прогнозираха печалба от 46 цента на акция и приходи от 7,88 млрд. долара, сочат данни на Refinitiv IBES.
Нетната печалба, която ще бъде разпределена между акционерите в компанията, се е увеличила до 1,68 млрд. долара, или 39 цента на акция, през първото тримесечие до 29 март спрямо 1,37 млрд. долара, или 32 цента на акция, година по-рано.
“Насърчени сме от резултатите си през първото тримесечие, а дисциплинираните ни стратегии за растеж продължават да осигуряват силно представяне“, заяви главният изпълнителен директор на Coca-Cola Джеймс Куинси в комюнике, цитирано от CNBC.
Брандът Coca-Cola продължава да се представя добре в цял свят благодарение на двуцифрения растеж на напитката Coca-Cola Zero Sugar за шесто поредно тримесечие. През февруари марката пусна първия си нов вкус от над десет години - Orange Vanilla.
Освен това компанията финализира придобиването на британската верига кафенета Costa за 5,1 млрд. долара през трите месеца до 29 март. Coca-Cola планира да пусне готовите за пиене продукти на Costa през второто тримесечие.
След годишното събрание на компанията в сряда Куинси ще стане неин президент. Той също така беше преизбран за директор. Той поема поста от Мухтар Кент, който беше главен изпълнителен директор до 2017 г.


Аксаково загуби и последния си мач за 2025 година
Олимпик Варна с рекордна победа в третото ниво на българския футбол този сезон
Черно море с благородна кауза за мача с Арда
Затварят основни улици заради мача Спартак - Левски днес във Варна
Хороскоп за 8 декември 2025
В Испания и Италия банките са двигател на дълго чакан възход на акциите
Може да видим връщане под 4000 долара за тройунция при златото
С новия дълг не се увеличава производителността, а пада върху младите
България с рекорден ръст на онлайн продажбите за Черния петък в Европа
Кой ще замести Хасет в Белия дом, ако стане шеф на Фед
Kia показа дизайна на бъдещето си
Toyota се завръща във Ф1
BMW превъртя играта: Тествахме новото iX3
Най-бързата кола на XX век беше продадена за над 25 милиона долара
Какви са основните проблеми на 1.2 TSI на Volkswagen
Вулканът Килауеа изригна с фонтан от лава с височина около 370 метра ВИДЕО
Красиви идеи за празнична украса с малък бюджет
Гръцкият имотен пазар губи инерция: чуждите инвестиции рязко спадат
Облачно, но без валежи в планините: подходящи условия за зимен туризъм
Александър Джартов: Бедствено положение е обявено за Ардино