Square Inc., компанията за цифрови разплащания, ръководена от Джак Дорси, е провела разговори за придобиване на услугата за поточно предаване на музика Tidal като част от стремежа си към диверсификация, предава Bloomberg, цитирайки запознат със ситуацията източник.
Дорси е обсъдил потенциална сделка с Джей Зи, рапъра и музикален магнат, който придоби Tidal за 56 млн. долара в началото на 2015 г., твърди източникът, който е поискал да не бъде идентифициран, тъй като разговорите са частни. Преговорите може и да не приключат със сделка.
Square отказва категорично коментар, докато от Tidal въобще не са отговорили на искането за коментар на Bloomberg.
Книжата на Square са почти без промяна днес на ниво от 230,77 долара за акция, а до сряда отчитат годишен ръст от 270%.
Tidal, който стартира през 2014 г., се бори да не изостава от други стрийминг услуги, включително Spotify Technology SA и Apple Music. Собствената музика на Джей Зи е примамка за платформата, но той върна песните си на Spotify през миналата година - повдигайки въпроси за здравето на Tidal. Услугата не съобщава данни за абонати, откакто заяви, че е имала 3 милиона плащащи клиенти през 2016 г.
Междувременно Дорси има амбиции да изгради Square в много по-широка компания, съставена от самостоятелни, допълващи се услуги. Двата основни продукта на Square, Square Seller и Cash App, вече работят донякъде поотделно в рамките на Square Inc., всеки със своя собствена „преднина“ в мениджърския екип. Смята се, че Дорси, който е прекарал повече от четири години в борда на Walt Disney Co., си представя, че Square също ще притежава колекция от бизнеси под един корпоративен чадър.
Дорси бе заснет през август в Хамптънс с Джей Зи и съпругата му Бионсе, а след това отново през декември с двойката и актьора Шон Пен на плаж в Хавай.
Сред собствениците на Tidal са близо две дузини високопоставени артисти, включително Бионсе, Алиша Кейс, Мадона, Риана и други, според уебсайта му. Услугата е достъпна в 53 държави и предлага над 60 милиона песни и 250 000 видеоклипа.
Услугата се опита да използва силата на своите звезди, за да предложи преживявания, които допълват музиката си. Това включва шоуто на Риана в Париж, което беше излъчвано за членове на Tidal, както и благотворителни концерти на Джей Зи и съпругата му Бионсе.


„Подкрепа“: Да върнем правилата, дисциплината и отговорността в българското училище
Пресвета Богородица – „Хавайска“ донесе утеха и надежда на децата в онкохематологията във Варна
Фотис Такианос е новият треньор на Черно море Тича
Варненка: Добре, че Евровизията я дадоха на Бургас!
Заради ремонта на ДГ „Чайка“: Обявяват места в ДГ „Петър Берон“ във Варна
29 американски щата съдят Meta
Иран няма да капитулира лесно
Прекратяването на огъня между Иран и САЩ изтича днес
Кои три фактора ще подкрепят ръста на европейските банкови акции
Как да четем етикетите на хранителните добавки правилно?
Производителите прехвърлят все повече функции на абонамент
По-бърза от LaFerrari, по-лека от Porsche 911... и по-евтина от Toyota Yaris Cross
Ексцентрици посегнаха на Chiron и Mistral и взривиха представите за лукс
Porsche пусна брутален GT2 RS в чест на култовия Моби Дик
Ford показа най-екстремния открит Mustang в историята
Донев се ангажира да защити държавния интерес в “Международен панаир Пловдив“ АД
Времето утре: Облачно, на места ще вали и трещи
Бил Гейтс с предложение за роботите с ИИ: Да започнат да плащат данъци
Престрелка в испански курорт, сред загиналите са бременна жена и дете
Украйна удари руски складове за дронове и станция за управление на "Орион" в Крим