При производството на бижута в световен мащаб се използват много диаманти, но все повече хора започват да ценят естествения вид на бижутата. Това каза в Bloomberg TV Bulgaria Интервю Деяна Бешевлиева, основател и собственик на бижутерия Charms.
„Уникалното в моите бижута е това, че залагам на естествени материали - самородни кристали, кожа, дърво, злато, сребро“, разкри дизайнерът и потвърди, че най-важното е стилът и марката да са разпознаваеми.
Бешевлиева сподели, че по време на коронавируса не среща трудности в снабдяването с необходимите й материали, но поясни, че основно работи по поръчка. При нея клиентите идват със собствени камъни и идеи, които тя обсъжда с тях, за да създаде наистина бижу, което подхожда на човека.
По думите й бижутерският сектор не беше много засегнат от пандемията от коронавирус, защото “хората не спират да радват себе си“, обясни тя.
Като пример за най-голямата си поръчки Бешевлиева даде изработката на малък шахмат от сребро, в който се е опитала да създаде две епохи – римляни срещу викинги.
„Първото, което правя, когато получа поръчка, е да си поговоря с клиента и при това обстойно, за да изчистим идеята. Много от бижутата трябва да се моделират от восък в началото, следва изработката им и накрая се монтират камъните, което може би е най-трудното нещо“, обясни технологията и творчеството в авторските уникати тя.
Деяна Бешевлиева потвърди, че в технологично отношение има много голяма модернизация в сравнение с преди няколко години, но ръчната изработка продължава да се цени. „Най-добре се получава, когато има съчетание между човешки усет и машинна прецизност“, потвърди тя.
Най-голямото предизвикателство според Бешевлиева, с което се е сблъсквала в кариерата си, е било да изгради собствено име.
Тя потвърди, че ценители на нейните бижута са основно в Европа, но е изпращала част от колекцията си от уникати и в САЩ.
Коя е най-голямата бижутерска поръчка? Кои са най-често използваните естествени камъни и кристали в бижутата? Какви са предизвикателствата пред интериорния дизайнер?
Вижте целия разговор във видео материала на Bloomberg TV Bulgaria.
Видеа с всички гости на рубриката Bloomberg TV Bulgaria Интервю гледайте тук.


Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Кой избива делфините в Черно море?
Българите са сред най-малкото пътуващи с влак в ЕС
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Заплахата на Си затвърди Тайван като главен риск в отношенията между САЩ и Китай
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Пътят към Пампорово пропада още, мост ли е решението?
Махнете тези 7 неща от спалнята си, носят негативна енергия