Lululemon Athletica обяви, че растящите онлайн продажби са ѝ помогнали да генерира по-висока от очакваното печалба през третото фискално тримесечие, въпреки че производителят на дрехи за йога даде разочароваща прогноза за четвъртото тримесечие, включващо коледните празници.
По думите на главния изпълнителен директор на компанията Лорен Потдевин Lululemon се радва на успешно представяне във всички аспекти на бизнеса си.
Фирмата обаче предупреди, че закъсненията на пристанищата на западното крайбрежие на САЩ и по-слабият канадски долар са довели до забавянето на отварянето на част от магазините ѝ, пише Wall Street Journal.
Това пък ще окаже влияние върху резултатите ѝ в краткосрочен план. Lululemon не е единствената компания, която понася такива последствия. Ann Inc. и New York & Co. също се сблъскват със забавяния в транспортирането на стоките, предизвикани от проблемите на двете основни пристанища в Северна Америка.
Lululemon заяви, че очаква печалба от 65 до 69 цента на акция през сегашното тримесечие, а приходите ѝ да достигнат 570 до 585 млн. долара. Анализаторите твърдят, че печалбата ще е 72 цента на акция при приходи от 593,5 млн. долара.
Според експертите базираната във Ванкувър, Канада, компания се сблъска с големи трудности, когато реши да отдели бизнеса си с панталони за йога. Това повлия на репутацията ѝ и ѝ струва десетки милиони долара. Случилото се беше последвано от промяна в потребителските курсове, които започнаха да харесват по-сложни дизайни, докато фирмата се опитваше да подобри качеството на стоките си и да потуши вътрешните борби в собствения си борд на директорите.
Сега компанията възражда своята продуктова линия, включваща по-украсени и шарени стоки, които в момента са на мода. Решението ѝ е опит да изтласка назад конкуренцията в лицето на марката Athleta, която е собственост на Gap.
За третото тримесечие, което приключи на 2-ри ноември, маржовете на компанията се свиха до 50,3% от 53,9% спрямо година по-рано.
Като цяло Lululemon отчита печалба от 60,5 млн. долара, или 42 цента за акция. Резултатите са по-ниски от миналогодишните - 66,1 млн. печалба, или 45 цента на акция. Преди време компанията заяви, че очаква печалба от 36 до 38 цента за акция.
Увеличението на приходите с 10% до 419,4 млн. долара е малко под очакваните 420 до 425 млн. долара. Сравнимите печалби на Lululemon са се увеличили с 3 на сто, без да бъдат включвани валутните колебания.


Вижте кои са най-устойчивите на ръжда коли на старо
Спипаха поредния варненец с дрога
Арестуваха варненец, системно отказвал тестове за дрога на пътя
1500 души дойдоха на погребение.... на 12-годишен миниван
Градската елха във Варна грейна с тържествен концерт (СНИМКИ)
Може да видим връщане под 4000 долара за тройунция при златото
С новия дълг не се увеличава производителността, а пада върху младите
България с рекорден ръст на онлайн продажбите за Черния петък в Европа
Кой ще замести Хасет в Белия дом, ако стане шеф на Фед
Жизнено важната търговия на Русия с петрол в Индия е в упадък, но не и изчезнала
BMW превъртя играта: Тествахме новото iX3
Най-бързата кола на XX век беше продадена за над 25 милиона долара
Какви са основните проблеми на 1.2 TSI на Volkswagen
Топ 10 на най-устойчивите на ръжда коли на старо
Кога са изобретени електрическите прозорци
Дакота Джонсън, Нина Добрев и Ана де Армас демонстрираха супер фигури в чернo
Как да преодолеем усещането, че не сме достатъчно добри?
Джеймс Камерън все още е лудо влюбен в звездата си от „Титаник“ Сузи Еймис
Кейт Уинслет дойде с красив млад кавалер на червения килим
Бърнаут или липса на витамини?