Компанията за луксозни стоки LVMH Moet Hennesy Louis Vuitton придобива 80% от Rimowa, производител на висок клас куфари, в сделка на стойност 640 млн. евро. С това компанията добавя първи германски бранд към колекцията си от марки – от Louis Vuitton до TAG Heuer, пише Bloomberg.
LVMH придобива дял от Дитер Моржек, внук на основателя на компанията, обявиха от базираната в Париж.
Очаква се приходите на Rimowa от продажби през тази година да надминат 400 млн. евро. Александър Арно, синът на председателя на LVMH Бернар Арно, ще стане единия от главните изпълнителни директори на Rimowa.
Базираната в Кьолн Rimowa е основана през 1989 г. и е позната с производството на първия алуминиев куфар, който има разпознаваем дизайн. По-новите продукти на компанията включват куфар с електронен екран, който може да комуникира със смартфона на собственика чрез Bluetooth технология
Моржек ще запази дял в компанията и ще бъде единият от изпълнителните директори на Rimowa според изявлението.


Нови натриеви батерии правят свалят цените на електромобилите
Три нови попълнения в Аксаково преди първия шампионатен мач
Не е само София, световноизвестен италиански град забрани велосипедите
Младите огнеборци от ОДК-Варна станаха европейски вицешампиони на първенство в Чехия
219 пияни и дрогирани водачи спипа КАТ за седмица
Неволята кара Германия да загърби безрисковата си финансова култура
Съпротивата срещу центровете за данни вече влияе върху прогнозите на Уолстрийт
Нов ензим може да изтрие десетилетия молекулярно увреждане от тъканите
Tesla, Leapmotor и Xiaomi изтеглят 4 млн. коли в Китай заради опасни дръжки
Седмицата в развитие: Минималната заплата, АЕЦ „Козлодуй“ и пазарите
BMW готви най-мощния спорт турър на планетата
Отказ на спирачките прати кола на дъното на басейн
Чешка хиперкола подобри рекорд на Pagani Huayra
Популярна верига супермаркети ограничи достъпа на електромобили
Geely ще връща услугата, като помага на европейците да правят автомобили
КЗП не видя необосновано високи цени по родните плажове
Митничари откриха 646 вейпа и близо 13 литра течност за пушене
39 градуса на сянка е измерена днес в Русе
Черно море удари Дунав с два гола в продължението