Какви са предприемачите на бъдещето и как осигуряват капитал за бизнес начинанията си – тези и още интересни теми ще бъдат във фокуса на новото издание на Клуб Investor.bg - „Предприемачи на бъдещето“ – на 27 септември, от 15 часа, в Capital Fort. Акцентът в първия панел на дискусията ще бъде насочен към възможностите за финансиране на бизнес проекти, а модератор ще бъде Виктор Манев – съосновател на IMPETUS Capital, компания, инвестираща в растящи фирми, които чрез иновации създават нови пазари, продукти и услуги. Той ще представи анализ за търсенето и предлагането на капитал за малкия и среден бизнес и ще очертае тенденциите и мястото на България спрямо останалите европейски държави.
Вторият панел ще се фокусира върху профила на предприемачите на бъдещето и сферите, в които избират да се реализират. Представители на бизнеса ще споделят как са превърнали идеите си в действащи проекти и кои са ключовите стъпки, които гарантират успех на начинанието.
Сред участниците в дискусиите на „Предприемачи на бъдещето“ ще бъдат евродепутатът Ева Майдел, която фокусира вниманието си върху повишаването на уменията, използването на иновации и технологиите, подкрепа за предприемачеството и инвестициите в Европа; Христо Стоянов - регионален мениджър в Европейски Инвестиционен Фонд; Васил Големански – зам.- председател на СД на Българската Фондова Борса. Своите рецепти за успех ще споделят още Юлиян Софрониев – основател и главен изпълнителен директор на Biodit Global Technology, Силвия Павлова – съосновател и управляващ партньор на Wooden Spoon, и други млади и успешни предприемачи.
Подробна информация за събитието, програмата и лекторите може да откриете на сайта, където може да се регистрирате за участие.
Събитието се организира от Клуб Investor.bg с подкрепата на Philip Morris Bulgaria, Opel, Chivas Venture; институционалното партньорство на SOHO, Betahaus Sofia, Puzl, Българска стопанска камара и медийната подкрепа на Bloomberg TV Bulgaria, Dnes.bg, Smart Money, Успелите и др.


Тежка катастрофа със загинал край Карлово
Медицински хеликоптер е транспортирал мъж с черепно-мозъчна травма
Падение за Григор Димитров! Загуби на старта на "Чалънджър" от квалификант
Избран е изпълнител за доставка и монтаж на 40 подземни контейнера за битови отпадъци във Варна
Черно море II спечели с 3:0 дербито срещу Спартак II в Трета лига
Българите вече имат значително богатство, но не го използват за повече доходност
AI бумът вече оскъпява смартфони, чипове и центрове за данни
Слънчевата енергия е толкова развита в Европа, че електроенергията се разхищава
Оли Рен: Данните показват първи признаци на стагфлационен шок в еврозоната
Скъпият петрол повишава инфлационния натиск в Китай
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Renault направи перфектната офроуд играчка за плажа
Защо американските ВВС пенсионират комуникационния си самолет E-11A?
Шампионите от Левски изпуснаха Лудогорец в Разград
Учени унищожиха COVID и грипни вируси чрез звукови вълни
Военен загина след удар в дърво край Карлово