Mitsubishi е поредният автомобилен производител, който се отказва от дизеловите двигатели, съобщава местното издание Nikkei.
От 2021 г. марката ще спре да предлага модификации с дизелово гориво на голяма част от моделите си. Дотогава нови разработки на дизелови мотори няма да се правят, а се предвижда единствено подобрение на сегашните. През 2021 г. Mitsubishi ще представи два обновени модела - Pajero Sport и Outlander, които ще имат по една дизелова модификация, като тя ще бъде и последната в историята на тези автомобили.
Всички останали глобални модели на Mitsubishi остават без дизелови модификации, като единственото изключение ще ъде направено за модела Delica D:5, предлаган само на японския пазар.
Каква е основната причина за решението на производителя вижте в продължението на материала в Automedia.bg!


Никола Цолов с четвърта победа във Формула 2
Борисов: При ГЕРБ цяла Европа говореше за финансовата дисциплина на България
"Войната" по пътищата взе три жертви за последните 24 часа
Всички зони за къпане във Варненска област са с отлично качество
Дете и баща му пострадаха при падане от атракционна люлка
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Стармър напуска „Даунинг стрийт“ без ясна политическа идентичност
Ford наема отново инженери, тъй като AI не се справя с качеството
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Тръмп на война с петролните гиганти
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Морален казус: Таксиметров шофьор засне младо момиче в София, пусна я в интернет
БАБХ е иззел шест тона от фалшивото масло, плъзнало у нас
Инцидент с атракцион в Антоново: Баща и дете паднаха от люлка на панаир
Божанов: Управляващите си играят с огъня
Редом до Левски: Магнити с лика на Тодор Живков се продават за 1 евро във Враца
преди 6 години електрификация само в тоя тъn сайт и твойта простта тиkва. В Швабия търкалят 80% дизеляци щот са по-тънки не знам тролей който се зарежда за 3 мин. и може да измине 1000км. с 40л. нафта за 80 леа .... тва мойта каруца го мое и нема си купувам никви електрокари, ти ако искаш хои пеш щот пари за тролей и без тва немаш както и останалите тук зелени *** ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години не става ясно , какво отношение към това , което казвам , има "майка русь"...Явно проблемът е в главата ти . отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Нищо подобно червеноармеецо.ДВГ като масово средство за придвижване трябва да се използва все по-малко и затова се минава към електрификация. Двигателите на електричките не се развалят дори и след няколко милиона километра. Това що не е "трън в окото на системата", а? Всичко това което се случва "е трън в очите" само на северноизточните ти работодатели от майка русь. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години По-дългият живот на дизеловия двигател е трън в окото на системата ... ако на всеки 5 години не си купиш нова кола / на кредит , естествено / , настъпва екологическа катастрофа и излизат дебилета ала тунберг да плашат гаргите ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар