Финансовите резултати на Bayerische Motoren Werke AG (BMW) за първото тримесечие на годината се оказаха по-добри, отколкото се очакваше. Печалбата на компанията за периода е 2,04 млрд. евро, докато анализатори очакваха 1,82 млрд. евро, предаде Bloomberg.
Германският производител на луксозни автомобили освен това потвърди прогнозите си за настоящата година, като очаква печалбата да остане стабилна, тъй като спадащите приходи от автомобилното производство се компенсират от финансовото звено. Компанията освен това не очаква валутните курсове да окажат съществен ефект върху резултатите през тази година.
Чистата печалба на автомобилното звено се е свила с 3% до 1,31 млрд. евро, а приходите – с 4,1% до 17,5 млрд. евро през първото тримесечие спрямо същия период на миналата година.
BMW се надява, че новите модели и нарастващото търсене в Китай ще предпазят компанията от негативните ефекти на кризата в Европа, където продажбите на автомобили са на най-ниско ниво от началото на 90-те години. Автопроизводителят прогнозира, че тежките условия на пазара на Стария континент ще останат още 5 години.
До края на следващата година BMW ще пусне 25 нови автомобила. За сравнение, Mercedes ще излезе с 13 нови модела до края на това десетилетие, а Audi – с 6 до 2020 г., отбелязва информационната агенция.
Остават обаче съмненията доколко BMW ще успее да задържи печалбите и приходите, тъй като някои от моделите на компанията са достигнали своята зрялост и растежът на китайския пазар се забавя.


Как изглежда географията на глобалното свръхбогатство?
Автоинструктори: Слабата подготовка причинява повече катастрофи
Проучване: Дори едно питие дневно може да повиши кръвното налягане
Българите свиват консумацията на хляб и тестени изделия, предпочитат плодове и зеленчуци
Марк Рюте залага на подчертани дипломатически ласкателства за запазване на американското участие в НАТО
Н. Богданов: AI позволява на фирмите да се фокусират върху бизнеса
AI влиза в ролята на туристически гид в Бургас
И демократите в САЩ залагат на популистки кандидати
Американската доминация на бойното поле е заплашена
Британското „поколение от спалнята“ е цъкаща бомба
Ето какво дели Никола Цолов от Formula 1
Германец остана без книжка заради пускането на климатик
С каква кола се придвижва Лео Меси на световното
Как работи новата ръчна скоростна кутия на Ferrari
Изкуственият интелект предизвика нова криза в автомобилната индустрия
Гърция или Турция: Кои военновъздушни сили имат предимство?
Зеленски: Боевете за Константиновка продължават
Над сто арестувани при антинатовски протести в Турция
Дръзка кражба: Откраднаха бижута за близо 4 милиона евро от френски музей
Маникюрът с пайети - най-сладката тенденция този сезон