През 2019 г. ще се появи първият изцяло електрически модел на SEAT, съобщава британското списание Autocar. Източниците на списанието обаче не посочват дали испанската компания ще пусне на пазара напълно нов модел, или ще предложи електрическа версия на Ateca или Leon.

С Ateca SEAT навлиза в постоянно растящия пазарен сегмент на SUV моделите, а Leon е традиционно най-добре познатият модел на испанците.
SEAT вече показа електрически концепт. През 2010 г. по време на салона в Женева дебютира Ibe, който беше изграден на базата на популярния Ibiza, но с много по-интересен дизайн.
От днешна гледна точка техническите данни на Ibe го нареждат в една отминала за електромобилите епоха – електрически двигател със 102 к.с. и 200 Нм максимален въртящ момент, 18 кВч капацитет на литиево-йонната батерия и едва 130 километра пробег с едно зареждане.
Тъй като обаче първият електрически модел на SEAT ще се появи на пазара малко след тези на Volkswagen, испанците ще ползват наготово доста от решенията на компанията-майка.
Година преди дебюта на електрическия модел на SEAT компанията ще пусне на пазара компактен кросоувър, който ще е позициониран под Ateca. Предполага се, че моделът ще получи името Arona и ще е изграден на базата на следващото поколение на Ibiza.


Учени разработиха нов метод за откриване на извънземен живот
124 хил. млади българи бездействат: България е над средното ниво за ЕС
Поколението Z възприема изкуствения интелект като приятел, сочи проучване
НАТО: Алиансът е готов да защити съюзниците си при атака от Иран
Рекордно топлото Средиземно море заплашва Европа с мощни и продължителни бури
Българската електроиндустрия губи позиции заради конкуренцията от Китай
Как Китай изгради чип екосистема, способна да оцелее без Запада
Могат ли първичните избори в Аляска да определят мнозинството в Сената?
Емисиите на облигации в Европа се завръщат с рекорден темп след ваканцията
Хол от Revolution за инвестициите във военния сектор
Mazda не се отказва от ванкеловия двигател - ето го доказателството
Какво ще стане, ако натиснете бутона Start/Stop при 100 км/ч?
Тревога: Милиони автомобили рискуват да се самозапалят, докато са паркирани
Половината нови коли с безключов достъп се крадат за секунди
Китайска гума значително намалява разхода на гориво
Руски правителствен самолет прелетя над България и кацна в Ниш
Кои са най-добрите навици срещу стареенето според учените?
Първите швейцарски F-35 вече се строят в Италия
10 признака, че саботирате щастието си
Ново разследване срещу френския хирург, осъден за изнасилвания на 299 деца
преди 9 години Това в лабораторни условия.През зимата - поне 2х по-малко :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години 130 километра пробег с едно зареждане. :))))))))))))))))))))))))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар