9 млн. лева ще бъдат отпуснати на регионалното министерство за укрепването на две свлачища в Бургас – в кв. „Сарафово“ и парк „Росенец“. Решението е било взето по време на днешното правителствено заседание, пишат от пресцентъра на Министерския съвет.
Средствата идват от преструктуриране на разходите на централния бюджет.
Със своето решение кабинетът отпуска общо 16,8 млн. лева за различни дейности в различни общини в страната. Сред тях например е проект за изграждането на нов спортен комплекс в Благоевград, за който са отпуснати 2,6 млн. лева.
По 2 млн. лева за подобряване на общинската пътна инфраструктура получават общините Плевен и Велико Търново. 1 млн. лева се отпускат за същата дейност на община Враца.
Правителството отпуска и 200 хил. лева на Прокуратурата, с които да извърши текущ ремонт на сградния фонд.
С отделно решение правителството учреди и безвъзмездно безсрочно право на строеж върху имот – частна държавна собственост, в полза на община Поморие. На мястото трябва да бъде изградена дъждовна помпена станция и реконструкция на канално-помпена станция.
Финансирането на двата обекта е по проект „Реконструкция и модернизация на пречиствателна станция за отпадни води (ПСОВ) – Поморие и реконструкция и рехабилитация на ВиК мрежа на гр. Поморие”, осигурено от Оперативна програма „Околна среда” 2007-2013.
Министерският съвет предоставя и на Сметната палата за безвъзмездно управление част от имот – публична държавна собственост в Търговище. Седемте офиса в административна сграда на ул. „Христо Ботев” ще се ползват от представителите на Сметната палата в града.


Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Кой избива делфините в Черно море?
Българите са сред най-малкото пътуващи с влак в ЕС
Опасно време през уикенда, възможни са валежи до 50 литра на квадратен метър
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Заплахата на Си затвърди Тайван като главен риск в отношенията между САЩ и Китай
Си обеща, че Китай ще отвори икономиката си още повече към света
Задържането на кораб край ОАЕ усложни усилията на САЩ за мир с Иран
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Ботев Вр спечели срещу Монтана в дербито на Северозапада
Община Велинград доброволно пресуши Клептуза: Кой е наредил строителни дейности?
А1 и MAX Sport излъчват Диамантената лига в Шанхай с Божидар Саръбоюков
Кралица Камила блесна на стилно градинско парти в Бъкингамския дворец
Рашков: Няма хипотеза, според която политик да е заплашван 20 години