Ремонтите на автомагистрала "Люлин" ще приключат на 22 октомври, обяви в Перник министърът на регионалното развитие и благоустройството Петя Аврамова. Тя посочи, че в момента в района се работи по укрепването на свлачището на 9-и километър.
"След отварянето на двете платна за движение ще започне ремонтът на пътя Перник – София през Владая", каза регионалният министър.
Петя Аврамова напомни, че 22 млн. лева от Оперативна програма „Региони в растеж“ се влагат в социална, образователна, пътна, административна инфраструктура и подобряване на градската среда в Перник.
"С тези средства градът ще се превърне в едно привлекателно и желано място за живот”, посочи тя при посещението си в Перник в навечерието на празника на града.
Там регионалният министър откри „Парк на предизвикателствата“ в местността „Войниковец“ и ремонтирания мост над река Струма при едноименната улица, които са част от проекта на общината „Подобряване на градска среда в град Перник“, финансиран от управляваната от министерството програма.
“Паркът е изграден на над 20 декара, със съоръжения за отдих и игра на малки и големи деца. В „Парка на предизвикателствата“ са обособени зона за катерене, „скаутска зона“, трасета за маунтинбайк и зона "Търсене на философския камък", където има възможност за логическа игра.
При ремонта на моста над река Струма са подобрени транспортно-експлоатационните качества и носимоспособността на съоръжението и пътната настилка и е осигурено надеждно отводняване, съобщи пресцентърът на строителното ведомство.
По проекта на община Перник за подобряване на градската среда на стойност почти 4 млн. лева са реновирани над 32 хиляди кв. метра площи, в които е извършено строителство или рехабилитация. От обновената градска среда ще се възползват близо 88 хил. души, като е осигурена достъпност за инвалиди или семейства с малки деца. Като част от проекта вече беше благоустроено междублоковото пространство в кв. „Тева“.


Кои три зодии ще имат невероятно лято?
Ето къде няма да има ток днес във Варна
Виц на деня - 14 май
Днес времето остава дъждовно
Тежка катастрофа със загинал край Карлово
София става столица на науките за дълголетие през октомври
Си Дзинпин изтъкна Тайван като основен въпрос на срещата с Тръмп
Българите вече имат значително богатство, но не го използват за повече доходност
AI бумът вече оскъпява смартфони, чипове и центрове за данни
IEA: Петролните запази намаляват с рекордно темпо, част 2
Трик с пластилин почиства боята перфектно
Volkswagen отново отложи електрическия Golf
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
България сред отличниците в ЕС по икономически растеж
Унгария извика руския посланик заради ударите с дронове в Западна Украйна
За първи път етнически турчин става премер на германска провинция
Интер със златен дубъл - и Купата на Италия към Скудетото