Цените на жилищата в Испания са се понижили с 0,8% през второто тримесечие спрямо първото, което е най-малкият спад от последните три месеца на 2010 г., сочат официалните данни, цитирани от Ройтерс.
На годишна база е измерен спад от 12 на сто, което обаче е най-малкото понижение от края на 2011 г. Това засилва спекулациите, че пазарът на имоти в страната се стабилизира и може би скоро ще обърне посоката на движение.
„Смятам, че ще станем свидетели на допълнителни спадове, но изглежда, че започва известна стабилизация“, коментира Николас Лопес, анализатор от консултантската компания M&G Valores от Мадрид.
„Не смятам, че цените ще започнат да нарастват скоро, каквото се случва във Великобритания, тъй като все още пазарът страда от свръхстроителството и свръхпредлагането. На всеки един купувач се падат 10 продавачи, така че цените ще останат под напрежение с години преди пазарът да намери баланс“, допълва той.
От средата на 2007 г. цените на имотите в Испания са се понижили с почти 37 на сто.
По оценки на компании от бранша празните, непродадени нови жилища в Испания са около 1 млн., а много от тях са в ръцете на банките, които не успяват да наберат достатъчно капитал.


"Училище за архитектура и градска среда" ще се проведе за втори път във Варна
Съдът за Баба Алино: Имотите имат статут на горска територия
Мирчев: Спорът за оръжията за Украйна прикрива провалите в управлението
Почитат паметта на Надежда Парушева в маратона Галата – Варна
По Черноморието ни ври от сафрид, хамсия и цаца
Европа е близо до одобрение за своя конкурент на SpaceX
Исторически обрат: Слънчевата енергия надмина въглищата в САЩ през май
SpaceX и други мега компании може да чакат с години, за да влязат в S&P 500
Акциите на ASML достигат рекорд, но оценката е най-ниска от години насам
Ел Ниньо се завръща и носи суши, горещини и риск за реколтите
Брутален Mercedes-Benz SL Brabus 7.3S V12 си търси нов собственик
Mazda тества система, който „изяжда“ CO2 в движение
Този непознат знак решава най-големия проблем с трафика
Mitsubishi продължава да търси място на Eclipse
Гениално или ексцентрично - „циклопското око“ на Citroen
И двамата зам.-шефове на НСлС отказват да поемат ръководството на следствието
ГЕРБ-СДС: Навън пред партньорите се говори едно, тук е друго
Инициативата “Кошница с грижа” е в ход, целта е реално намаление
Йотова награди пожарникарите, гасили автобуса на "Челопешко шосе"
преди 12 години Едното от "местата", където ФЕД вече "придобива" от Европа е там! отговор Сигнализирай за неуместен коментар