Главният изпълнителен директор на Fox Corp Лаклан Мърдок, който е най-големият син на медийния магнат Рупърт Мърдок, е платил близо 150 млн. долара за имение в Лос Анджелис, което е най-високата сума за имот в града, съобщават запознати източници, цитирани от Wall Street Journal.
Имението е било обявено за продажба за първи път през 2017 г. за сумата от 350 млн. долара и по онова време е най-скъпото в окръга. Макар че окончателната продажна цена е с отстъпка от 57%, тя все пак е рекордна за района на Лос Анджелис. Това е и втората най-висока цена, платена за жилище в САЩ, сочат данни на компанията за оценка на имоти Jonathan Miller.
Имението във френски неокласически стил е изградено на терен от 40 декара и е проектирано от архитекта Съмнър Спаулдинг през 30-те години на миналия век.
Интериорът на дома е бил реновиран през 80-те години, но според брокери на недвижими имоти, посещавали жилището през последните години, то все пак се нуждае от ремонт, който може да струва десетки милиони долари. Освен основната къща имотът разполага с къща за гости с пет спални, басейн, тенис корт, гараж за 40 коли и добре поддържани градини.
Продавачи са наследниците на покойния медиен милиардер и главен изпълнителен директор на Univision А. Джерълд Перенкио, който почина през 2017 г. на 86-годишна възраст.
Сделката е поредната от серията продажби на имоти на цена над 100 млн. долара в Лос Анджелис. По-рано тази година къща на Петра Екълстоун беше продадена за близо 120 млн. долара. През август вицепрезидентът на NBCUniversal Рон Мейер продаде имение в Малибу, щата Калифорния, за около сто милиона долара.
Според имотни компании Лос Анджелис е най-добре представящият се пазар на луксозни имоти в САЩ тази година в най-високия сегмент. Другите сегменти на пазара като имотите на цена между 10 и 40 млн. долара страдат от свръхпредлагане на спекулативни жилища, което дърпа цените надолу.
Извън Лос Анджелис през януари основателят на Citadel Кен Грифин плати рекордните за САЩ 238 млн. долара за мезонет в Ню Йорк, а миналата седмица хедж фонд милиардерът Стивън Сконфелд и съпругата му Брук финализираха сделка за мега имение в Палм Бийч, щата Флорида, за 111 млн. долара, припомня Bloomberg.


Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Кой избива делфините в Черно море?
Българите са сред най-малкото пътуващи с влак в ЕС
Опасно време през уикенда, възможни са валежи до 50 литра на квадратен метър
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Заплахата на Си затвърди Тайван като главен риск в отношенията между САЩ и Китай
Си обеща, че Китай ще отвори икономиката си още повече към света
Задържането на кораб край ОАЕ усложни усилията на САЩ за мир с Иран
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Панчугов пита: Какви щети ще нанесе двойнствената политика на Радев?
Ботев Вр спечели срещу Монтана в дербито на Северозапада
Община Велинград доброволно пресуши Клептуза: Кой е наредил строителни дейности?
А1 и MAX Sport излъчват Диамантената лига в Шанхай с Божидар Саръбоюков