Социалната мрежа Facebook вече не разчита на Bing, тъй като сложи край на четиригодишното си партньорство с търсачката на Microsoft, пише CNet.
Същевременно Microsoft все още притежава малък, но ценен дял от Facebook.
“В момента не показва резултати от търсенето в мрежата във Facebook Search, защото се фокусираме върху това да помагаме на хората да намират това, което е било споделено с тях във Facebook”, посочва говорителят на социалната мрежа.
Microsoft също потвърди решението, до голяма степен повтаряйки думите на другата компания.
“Facebook наскоро промени търсенето си, за да се фокусира върху това да помага на хората да достигнат до информацията, споделеня с тях във Facebook, а не им показва резулати от мрежата”, коментира говорителят на Microsoft.
И двете компании подчертават, че ще продължат да си партнират в други области.
Въпреки това промените са едновременно изненадващи и очаквани. Facebook създава собствена технология за търсене, фокусирана предимно върху нейната социална мрежа.
За главния изпълнителен директор на Facebook Марк Зукърбърг търсачката е един от най-важните компоненти в компанията. Той очаква, че тя, Instagram и WhatsApp ще достигнат до 1 млрд. души през следващите пет години.
“Стигнем ли веднъж до тези мащаби, тогава можем да мислим, че сме се превърнали в значима компания”, посочи той през октомври.
Този ход е сериозен удар по Bing, която е отговорът на Microsoft срещу търсачката на Google. Според ComScore на Google се падат 67% от търсенията в интернет, докато на Bing - близо 20%. Все още не е ясно колко силно ще се отрази решението на Facebook върху търсачката на Microsoft.
Ясно е, че отношенията на Facebook и Microsoft вече не са толкова силни, колкото бяха преди седем години, когато софтуерният гигант придоби 1% от социалната мрежа за 240 млн. долара, оценявайки я на 15 млрд. долара.
Днес Facebook е оценявана на повече от 211 млрд. долара.


Част от кв. "Левски" осъмна без вода
Няма директна заплаха за България от Иран
Волейболни таланти събраха над 1000 евро за Детската онкология и хематология в „Св. Марина“ във Варна
Такси катастрофира тежко в "Максуда" във Варна
Георги Шопов за "Баба Алино": Общината трябва да плати за подведените купувачи
За Иран разривът с ОАЕ може да е по-тежък от всякакви санкции
Южна Корея търси помощ от Китай, докато Тръмп настоява за среща с Ким
Много служители на Фед смятат, че ще има нужда от по-високи лихви
Министърът на финансите Скот Бесент започва да изглежда отчаян
Тръмп обяви началото на "икономическа война" срещу Иран
Toyota решава основен проблем на автоматичните скорости
Най-скъпият регистрационен номер украси брутален Tesla Cybertruck
Връщате се от ваканция - проверете тези неща в колата си
Mazda не се отказва от ванкеловия двигател - ето го доказателството
Какво ще стане, ако натиснете бутона Start/Stop при 100 км/ч?
Йовчев с предупреждение: България трябва да се подготви за възможна атака от Иран
Шаламанов: Прелитането на руския самолет е прецедент
Убийството в Съединение: Жертвата нападала възрастни, обвиненият бивш полицай се славел с добри дела
Пробив при рака на кожата: Ваксина предотвратява рецидивите
Трагедия на гара край Токио: Влак уби четирима работници