Facebook Inc. отмени годишната си конференция за разработчици F8 заради опасенията относно Covid-19, наричан още коронавирус.
Конференцията, планирана за май в Сан Хосе, Калифорния, се превърна във водещо събитие за технологичната общност през последните години. Facebook от своя страна използва F8, за да предостави актуализации на продуктовите линии на компанията.
В миналото социалната мрежа анонсира нови продукти на F8, като услугата си за запознанства през 2018 г. и дори анонсираше мащабни проекти, като интерфейса между мозъка и компютър или очила за добавена реалност.
Facebook обмисля други начини, с които да предостави на разработчиците и инвеститорите информацията, вероятно чрез „локално организирани събития, видеоклипове и стрийминг на живо“, пише компанията в публикацията в блога си в четвъртък.
F8 е поредното голямо технологично събитие, което трябва да бъде отложено на фона на опасенията за разпространението на смъртоносния респираторен вирус, който убил повече от 2800 души и зарази над 82 400 в целия свят. Mobile World Congress, глобалната технологична конференция в Испания, която трябваше да се проведе тази седмица, също беше отменена.


Връчиха наградите „Доброволец на годината“ във Варна
19-годишен шофьор кара с 300 км/ч в София (ВИДЕО)
Призът „Спортист на Варна“ ще бъде връчен на 16 декември
Никола Цолов стартира от първа редица в Абу Даби
САЩ: Европа рискува да бъде заличена, ако не се промени
Българската икономика нараства стабилно през третото тримесечие на 2025 г.
Природните бедствия са довели до силен ръст на имуществените застраховки у нас
ЕС търси Меркосур, за да се конкурира със САЩ и Китай, но предлага малко
Турската лира остава стабилна, а икономисти очакват ново понижение на лихвите
Бизнесмен организира погребение за късметлийската си кола
Уникална Toyota Mega Cruiser от 1996 година отива на търг
Tesla намали цената на Model 3 в Европа
Рембранд, Вермеер или Ван Гог – изберете сами
Audi готви още една изненада
В Китай: Брижит Макрон посети гигантска панда, родена във Франция
Трима са загинали при катастрофа край търговищкото село Дралфа
Протестите разклащат управлението, но не и твърдите електорати на ГЕРБ и ДПС
Джигитът, карал с 300 км/ч на Околовръстното, е открит в чужбина