ByteDance пусна нова услуга за разплащания в Douyin, китайската версия на приложението за кратки видеа TikTok, пише CNBC.
Потребителите на Douyin могат да използват Douyin Pay, за да правят покупки през самото приложение. Създателите на видеа обичайно продават продукти или мърчъндайз, свързани с клиповете, които пускат в платформата.
“Създаването на Douyin Pay... е за допълване на съществуващите основни възможности за плащане и в крайна сметка да подобри потребителското преживяване в Doyuin”, посочва ByteDance в изявлението си. Компанията притежава както Douyin, така и TikTok.
Douyin вече предлага възможности за разплащания от звеното на Alibaba – Ant Group, и по-конкретно услугата Alipay, но поддържа и WeChat Pay на Tencent. Това са и двете доминиращи приложения за разплащания в Китай.
Заедно Alipay и WeChat Pay държат над 90% от пазара на мобилни разплащания в Китай според iResearch.
И двете услуги са налични в приложения, но и във физически магазини, където потребителите могат да сканират баркодове и да извършват покупки на продукти. За разлика от тях Douyin Pay ще е налична единствено във видео приложението.
Разплащателната система на Douyin се управлява от Wuhan Hezhong Yibao Technology, компания, която ByteDance придоби преди близо две години. Потребителите ще трябва да разполагат с банкова сметка в Китай, за да ползват Douyin Pay.
Новите усилия в областта на онлайн търговията и финансовите технологии подчертават желанието на ByteDance да направи експанзия отвъд социалните мрежи. Тя показва интерес и към мобилния гейминг, търсачките и музикалния стрийминг.


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Нов украински прехващач може да подсили отбраната на Европа
DARA и "Бангаранга" са на финал на Евровизия
Денисиньо е новият шампион на Hell’s Kitchen, грабна 50 000 евро
Еврото, цените и властта: Накъде върви държавната намеса?
Сериалът "Тед Ласо" променил живота на Хада Уодингам