Чат приложението WhatsApp на Facebook обяви, че все пак ще приложи спорната си политика за поверителността на личните данни. Освен това ще пусне банер, който ще дава допълнителна информация, предава Ройтерс.
"По-рано се сблъскахме с много дезинформация за този ъпдейт и ще продължим да работим усилено, за да изчистим всякакви обърквания", гласи съобщение, което компанията публикува в блога си.
През януари чат приложението информира потребителите си, че подготвя нова политика за поверителността, съгласно която ще споделя ограничени потребителски данни с Facebook и нейната група от фирми.
Това предизвика недоволство по света и накара редица потребители да се насочат към конкурентните приложения Telegram и Signal, както и към други. Тази реакция накара WhatsApp да отложи обновяването на политиката си до май и да уточни, че нововъведенията са фокусирани върху това потребителите да могат да си разменят съобщения с компании, като няма да засегнат личните разговори.
В Индия, където се намира най-голямата потребителска база на чат приложението, директорите на Facebook трябваше да отговарят на въпроси от властите за нуждата от промени. Това се случи само дни, след като технологичното министерство в страната призова чат платформата да се откаже от плановете си.
В най-новата публикация в блога си WhatsApp твърди, че ще започне да напомня на потребителите да преглеждат и приемат ъпдейти, за да продължат да използват платформата за размяна на съобщения.
„Освен това включихме повече информация, за да се опитаме да адресираме притесненията, които чуваме“, гласи текстът.
Новината за WhatsApp се появи скоро, след като Facebook реши да блокира цялото новинарско съдържание в Австралия.
През последните години технологичните гиганти са обект на все повече критики заради начина, по който управляват и събират потребителска информация, особено чувствителни лични данни. Facebook е сред компаниите, които неведнъж са се изправяли пред въпроси за сигурността на данните, отправени от регулатори, правителства и потребителски организации по целия свят.
Какво означават промените в политиката на WhatsApp за потребителите и колко важна е регулацията на събирането и съхранението на потребителски данни можете да научите от интервюто с главния изпълнителен директор на Viber Джамел Агауа, което ще се излъчи на 20.02 в 19:30 ч. в предаването “Update” на Bloomberg TV Bulgaria.


България в огнената карта на Европа: 2026 г. показва колко далеч вече стига рискът от пожарите
ЕС губи близо една четвърт от пречистената вода заради течове
НАП и КЗП отчетоха близо 38 хиляди проверки за спазването на закона за еврото
Българската индустрия се разминава с европейския ръст: производството спада с 2,6% за година
ИПИ: Малко специалисти по здравни грижи работят в някои общини във Варненско
Големите корпорации купиха политическо влияние. Сега идва сметката
Уорш има по-сериозни проблеми от трудното начало във Фед
Все повече страни забраняват социалните мрежи за деца - но има ли ефект?
SpaceX премина първата забрана за продажба на акции с рали от $500 млрд.
Найджъл Фараж очаква лесна победа, но умората от него расте
Mercedes-Maybach S680, направен за ЛеБрон Джеймс, се продава
Изпреварил времето си: Пророческото семейно комби на Ford
Защо шофьори на BMW не дават мигач
Роботите на Hyundai правят чудеса при паркиране
Защо производителите крият дръжките на задните врати
Защо следващата глобална икономическа криза може да бъде в Китай?
Турция изстрелва свой космически апарат до Луната в началото на 2027 г.
Откриха ценна находка при разкопките на средновековния град Русокастро
Румъния не е готова за еврото, не изпълнява нито един критерий