Съоснователят на Twitter Джак Дорси заяви, че не би искал отново да поеме ръководството на социалната мрежа, подсказвайки, че ще има ограничено участие, ако Илон Мъск успешно приключи сделката за придобиването на компанията, предава Ройтерс.
Дорси, който в момента ръководи компанията за разплащания Block, притежава 2,4% дял в Twitter, сочат данни на Refinitiv.
@jack would you like to though???
— Peter Pischke-Friendly Neighborhood Journo (@HappyWarriorP) May 11, 2022
Откакто на 25 април бордът на Twitter прие офертата за придобиване от Мъск за 44 млрд. долара, не е особено ясно как ще се управлява компанията, след като споразумението бъде финализирано.
На 29 април Ройтерс писа, че Мъск е предвидил нов главен изпълнителен директор, но се появи и информация, че лидерът на Tesla може временно да поеме ръководството.
Управлението на Дорси през годините му начело на социалната мрежа беше бурно. Той беше заменен като главен изпълнителен директор на Twitter две години след пускането на услугата. През 2015 г. отново зае поста, преди да предаде ръководството на главния технологичен директор Параг Агравал в края на миналата година.
Междувременно наскоро подадени в регулаторите документи показаха, че Мъск води преговори с Дорси, който да допринесе със своите акции за предложеното придобиване.


Без ток във Варна на 15 май 2026
Мачовете и спортът по ТВ днес (15 май)
Виц на деня - 15 май
Протестно мотошествие ще затрудни движението във Варна днес
Времето във Варна на 15 май 2026
Докога САЩ могат да спасяват положението с петролните доставки?
САЩ са уведомили съюзниците за евентуално спиране на ротацията на войски в Европа
Тръмп искал да прибере иранския уран предимно за PR цели
Петролът се насочва към седмичен ръст, няма изгледи за край на войната с Иран
Паундът се срива след ескалация на бунта на лейбъристите срещу Стармър
Euro NCAP алармира за опасен дефект при популярен китайски модел
Таен код в Dacia спасява човешки животи
Mercedes вкарва над 144 000 автомобила в сервизите заради гаснещи табла
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Бомбата под колата в Говедарци е сложена часове преди дело между мишената и подсъдим
Бизнес Форум 2026: Печелившата устойчивост
Тръмп продава: Си поиска 150 самолета „Боинг“, дадох му 200
От Италия за "Бангаранга": Залата експлодира, много силна песен
ЦИК тегли днес номерата на бюлетините за частичните местни избори на 14 юни