Ветераните в технологичната журналистика Кара Суишър и Уолт Мосбърг създават нова медийна компания с името Re/code.net, съобщава CNBC.
Компанията ще стартира с миноритарни инвестиции от NBC Universal News Group и Windsor Media, компания, управлявана от бившия шеф на Yahoo и Warner Bros Тери Семел.
През септември 2013 г. Суишър и Мосбърг обявиха, че се разделят с Newscorp., където изградиха и стартираха влиятелния технологичен блог AllThingsD.
Мосбърг, чиято седмична колонка „Personal Technology” в Wall Street Journal стана особено популярна, обяви през септември, че в края на годината смята да напусне вестника.
В допълнение към стратегическите инвестиции на NBC Universal Group, холдинговото дружество на двамата журналисти Revere Digital ще подпише отделно партньорство с групата, свързано с обмен на съдържание, посветено на технологиите. Партньорството влиза в сила на 2-и януари 2014 г.
В интервю председателят на NBC Universal News Group Патриша Фили-Крушел заяви, че за компанията това означава по-голяма възможност за експанзия в покриването на най-важните новини от Силициевата долина в областта на технологиите и дигиталните платформи.
Двете компании ще запазят своята редакционна независимост. Re/code ще има достъп до видеата на NBC, а NBC News Group ще може да взима текстово съдържание от партньора си. Репортерите на новата медия ще се появяват и в дигиталните платформи на NBC.
Мосбърг и Суишър планират да увеличат екипа си с още 18 служители, които да работят на пълен работен ден. Партньорите смятат, че са им нужни повече мобилни репортери и допълване на технологичната политика.


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Джорджина Родригес показа пищни извивки в голяма модна кампания за бельо
Пентагонът внезапно отменя разполагането на войски в Европа