Американският доставчик на кабелна телевизия Cablevision Systems Corp планира да направи оферта за придобиването на New York Daily News още тази седмица, оценявайки закъсалия таблоид на едва 1 долар, заяви запознат с въпроса източник, цитиран от Ройтерс.
Офертата би дошла един месец след като нюйоркският медиен и имотен магнат Мортимър Цукерман обяви, че обмисля продажбата на вестника и е наел Lazard Ltd за да подпомогне процеса. Той подчерта намаляващия брой на читателите и дълбокия спад на приходите от реклама, които измъчват таблоида от години.
Офертата от 1 долар на Cablevision взема предвид очакваната годишна загуба от 30 млн. долара на New York Daily News, както и инвестиции в нова печатница за 150 млн. долара. Също така вестникът страда от намаляващо търсене, разчитайки основно на продажбите от будката за вестници, а не на абонаменти, заяви източникът.
Вестниците не са единствената част от медийната индустрия, която има проблеми. Кабелните оператори като Cablevision и неговите по-големи конкуренти също са под натиск да спрат отлива на потребители от техните кабелни абонаменти. Масово потребителите се отказват от кабелната услуга и преминават към по-модерните и удобни интернет услуги като Netflix и Hulu.
Cablevision притежава и друг вестник - Newsday. Компанията, която се управлява от семейство Долан в Ню Йорк, заяви миналия месец, че броят на телевизионните абонати е спаднал с 4,7% до 2,68 млн. души през четвъртото тримесечие на 2014 г.


Белгийски медии: България предлага добро съотношение между цена и качество в туризма
12 души са загинали при 291 тежки катастрофи от началото на годината във Варненско
Варненско лято беше открито с протест на творците от ТМПЦ
ЕРП Север стартира услуги по агрегиране чрез своята Виртуална електроцентрала
Военните оркестри на България и САЩ със съвместен концерт тази вечер във Варна
Уолстрийт вече залага на поевтиняване на еврото
Нито Иран, нито САЩ искат Ормуз да остане затворен
Може ли петролът да падне на $40
Кои индустрии в ЕС са в риск от китайския внос
София може да обнови жълтите павета при политическа воля и по-малко бюрокрация
Тревога: Спадът при Toyota се засилва
AdBlue в резервоара прати нов дизелов пикап за скрап
Автомобилите на Renault след 2022 година получиха изкуствен интелект
Голямата грешка, която правят много шофьори в трафика
Защо съвременните коли имат втора тръба на ауспуха
Десислава Радева осъди жълт сайт за 25 500 лв.
Спипаха 21-годишен да "хвърчи" с 200 км/ч по пътя Пловдив - Пазарджик
Въвеждат нов данък върху недвижимите имоти в Гърция
Българските пътища: Безсмислени знаци, тесни магистрали, слаби мантинели