Time Inc. се приближава до продажба, която може да оцени издателя на списанието на повече от 20 долара за акция, предава Bloomberg, позовавайки се на източници, запознати с процеса.
Продажба на цялата компания в момента изглежда доста вероятна може да се случи до края на следващата седмица, казват източниците, макар че дискусиите може да се проточат и до началото на април.
Meredith Corp. и група, която включва Pamplona Capital Management и Jahm Najafi са в съревнованието за закупуване на целия бизнес, заедно с най-малко двама други ухажора, включително едно публично дружество, казват източниците.
Сделката на стойност повече от 20 долара за акция може да оцени Time на около 2 млрд. долара. Книжата на Time поскъпнаха с над 40 на сто от 25 ноември насам в, последния ден на търговия, преди да стане ясно, че инвеститорска група, водена от Едгар Бронфман-младши, е направила оферта. В момента компанията се радва на пазарна оценка от около 1,9 млрд. долара, а книжата ѝ се търгуват на около 19,25 долара за брой.
Meredith, която публикува списания като Family Fun и MidWest Living, се възприема като най-вероятния победител, тъй като има най-очевидните синергии с Time. Има съмнения обаче дали може да се постигне окончателно споразумение с базираната в Де Мойн, Айова, група, след като при предходната сделка с Time през 2013 г. договорка не бе постигната. Главният изпълнителен директор на Time Warner Inc. Джеф Бюкс реши да отдели Time от компанията майка, вместо да го комбинира с Meredith.
Все още не е сключена сделка с нито една страна, а преговорите може и да се провалят, казват източниците. Ако се случи това, Time може да продължи с плановете си за продажба на отделни списания и да инвестира повече в дигитално съдържание.


Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Бленджини: Не е възможно да играеш два мача за 18 часа
Откриха труп на жена в Елените
Въздушната линейка транспортира пострадал до София
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 2
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Николов: В район „Приморски” установихме нещо доста по-притеснително
Корман Исмаилов: ДПС е приключило
Челен удар край Луковит:14-годишно дете пострада тежко
Украйна не е единствената бойна организация, която оформя автономна война
Първан Симеонов: Може да се окаже, че моделът остава без Борисов и Пеевски, но с нов началник