Американският технологичен концерн Uber е разработил нова технология, която планира да използва за проследяване на поведението на водачите, особено ако шофьорите пътуват твърде бързо или спират твърде рязко, пише San Francisco Chronicle.
Информацията за това как шофьорите действат ще бъде споделяна с Uber, но също така ще бъде споделена и с водача, заедно със съвети за безопасност за това как той може да подобри ефективността си.
Uber ще вкара тази функционалност като актуализация в приложението си, като се използва съществуващата функционалност на смартфоните, а "в някои градове Uber също ще следи дали шофьорите ползват телефоните си по време на шофирането с помощта на жироскопа на телефона".
Компаниите за споделено пътуване изглежда се разрастват все повече и по-бързо. Окръг в щата Флорида например получава субсидия, с която да предлага безплатни Uber превози на служители с ниски доходи, и създава „транзитен орган“, който да организира превоз на лица, които не разполагат със смартфони.
Но Uber се ползва и в негативен аспект. Наскоро стана ясно, че услугата дори е била ползвана от група трафиканти на хора за контрабанда на имигранти от Централна Америка в Съединените щати.


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Нов украински прехващач може да подсили отбраната на Европа
DARA и "Бангаранга" са на финал на Евровизия
Денисиньо е новият шампион на Hell’s Kitchen, грабна 50 000 евро
Еврото, цените и властта: Накъде върви държавната намеса?
Сериалът "Тед Ласо" променил живота на Хада Уодингам