Насърчена от силния си американски бизнес, германската телекомуникационна компания Deutsche Telekom отчита с 6% по-високи приходи за миналата година, като те скачат до 73,1 млрд. евро. Почти две трети от сумата е генерирана в чужбина, предава DPA.
Въпреки това печалбата на базираната в Бон компания се срива със 17,8 на сто до 2,7 млрд. евро предимно заради отписвания и по-слабия паунд вследствие на решението за Brexit. Въпреки това акционерите ще бъдат „възнаградени“ с дивидент в размер на 60 цента на акция.
Коригираната оперативна печалба (Ebitda) възлиза на 21,4 млрд. евро, което е ръст от 9 на сто. Тъй като обаче участието на германците в британската BT Group се обезценява заради вота за Brexit и заради счетоводен скандал, германският концерн е бил принуден да отпише 2,2 млрд. евро. Това предизвиква загуба от 2,1 млрд. евро през четвъртото тримесечие на годината.
Блестящо представяне има американското дъщерно дружество. T-Mobile US повишава броя на клиентите си с 8,2 млн. до 71,5 млн. Те са донесли на концерна приходи в размер на 37,3 млрд. евро – половината от общите приходи. Коригираната оперативна печалба се повишава с почти 29 на сто.
През текущата година включеният в състава на германския борсов индекс Dax концерн се цели в ръст на коригираната Ebitda от 4 на сто. Заедно със свободния паричен поток дивидентът трябва да се повиши с 12 на сто. При това надеждите отново са насочени преди всичко към американския бизнес. Тук се очаква приходите отново да скочат. За сметка на това компанията очаква понижаващи се приходи в Европа.
Към края на годината компанията е имала 218 341 служители в глобален план – с 3,1 на сто по-малко от преди 12 месеца.
Още информация вижте във видеото на Bloomberg TV Bulgaria!


Нови натриеви батерии правят свалят цените на електромобилите
Три нови попълнения в Аксаково преди първия шампионатен мач
Не е само София, световноизвестен италиански град забрани велосипедите
Младите огнеборци от ОДК-Варна станаха европейски вицешампиони на първенство в Чехия
219 пияни и дрогирани водачи спипа КАТ за седмица
Неволята кара Германия да загърби безрисковата си финансова култура
Съпротивата срещу центровете за данни вече влияе върху прогнозите на Уолстрийт
Нов ензим може да изтрие десетилетия молекулярно увреждане от тъканите
Tesla, Leapmotor и Xiaomi изтеглят 4 млн. коли в Китай заради опасни дръжки
Седмицата в развитие: Минималната заплата, АЕЦ „Козлодуй“ и пазарите
BMW готви най-мощния спорт турър на планетата
Отказ на спирачките прати кола на дъното на басейн
Чешка хиперкола подобри рекорд на Pagani Huayra
Популярна верига супермаркети ограничи достъпа на електромобили
Geely ще връща услугата, като помага на европейците да правят автомобили
КЗП не видя необосновано високи цени по родните плажове
Митничари откриха 646 вейпа и близо 13 литра течност за пушене
39 градуса на сянка е измерена днес в Русе
Черно море удари Дунав с два гола в продължението