Южнокорейската компания Samsung разширява дейността на своя дигитален личен асистент Bixby в над 200 страни и територии по цял свят, докато се опитва да се справи с конкуренти продукти като Alexa на Amazon и Siri на Apple, пише CNBC.
Bixby беше представен по-рано този година, когато Samsung обяви своя флагман – смартфонът Galaxy S8. Първоначално асистентът беше достъпен само в Южна Корея, а след това беше пуснат и в САЩ.
Сега гигантът в сферата на електрониката пуска Bixby в нови региони, включително във Великобритания, Австралия, Канада и Южна Африка.
В момента Bixby разпознава американски английски и корейски.
Бутон, намиращ се от едната страна на Galaxy S8, позволява активирането на Bixby. Потребителите могат да помолят асистента да изпълнява задачи, като да търси снимки във фотоалбум или да изпраща снимки до контактите.
"Експанзията на гласовите способности на Bixby са първата стъпка към продължаващото пускане на функционалностите на Bixby. В бъдеще Bixby ще може да предлага по-интелигентни и персонализирани интеракции и невидими връзки с повече устройства“, твърди Инджонг Рий, изпълнителен вицепрезидент на Samsung.
Bixby е отговорът на Samsung на решенията на конкуренти като Apple, Google и Amazon.
Южнокорейският гигант обеща бъдещи функции за асистента, като Bixby Vision, която ще позволява на потребителите да насочват камерата на телефона си към даден обект и да получават информация за него.


ЕК предяви иск срещу България за нарушения при обществените поръчки
Борисов каза защо хвърли оставка (ВИДЕО)
Какво казаха политиците за оставката на кабинета
България няма право да ремонтира танкер "Кайрос"
Росен Желязков депозира оставката на Министерския съвет
Стремежът да се поправи GAP
ЕС търси споразумение за замразяване на руски активи до петък
Светът гледа към България: Правителството на Желязков подаде оставка
Chevron: IEA най-после признаха това, което повтаряме отдавна
Манията около AI узрява, инвеститорите започват да задават важните въпроси
Самолет кацна върху автомобил на магистрала
Европа се опита да спре китайците, но в крайна сметка им помогна
Ето го новия най-евтин седан на Nissan
Индустрията навлиза в нова ера на еднакви модели от водещи марки
Нов проблем пред електромобилите – цените на кобалта са скочили със 100%
Танкерът "Кайрос" е неуправляем, изтеглянето му започва в петък
Вълчев: Училища, които фаворизират чуждия език, често са с ниски резултати по БЕЛ
Диана Андреева-Попйорданова: Културата е хронично недофинансирана
МЕЧ поиска бързи избори и машинно гласуване
4 зодии са на прага да осъзнаят какво наистина искат в този живот