Японската компания Nintendo прави нова важна стъпка в сферата на мобилните игри, като планира да пусне третото си мобилно заглавие: „Animal Crossing: Pocket Camp”, пише Bloomberg.
Играта ще бъде достъпна както на iOS на Apple, така и на Android от края на ноември. Това е първата смартфон игра по популярната видео игра за антропоморфните животни. Софтуерът ще бъде безплатен за сваляне, но ще позволява покупки вътре в играта, за да се ускори прогресът на играча – ключът към генерирането на печалба от подобни заглавия.
Анализаторите имат големи очаквания за новата игра. Goldman Sachs Group оценява, че “Animal Crossing” може да генерира два пъти повече средства от комбинираните приходи на предходните две игри за смартфони на Nintendo - “Super Mario Run” и „Fire Emblem Heroes”.
През тримесечието, завършило през юни, Nintendo генерира 9,1 млрд. йени (79 млн. долара) от бизнеса си със смартфони. В понеделник компанията ще представи отчета си за тримесечието, завършило през септември.
Книжата на Nintendo повишиха стойността си с 0,1% до 44,140 йени за акция в края на търговията в Токио, след като по-рано записаха ръст от 2,7%. От началото на годината цената на акциите на фирмата е скочила с 80 на сто, а пазарната ѝ капитализация достигна 55 млрд. долара.
Книжата на DeNA, партньорът на Nintendo в сферата на игрите за смартфони, понижиха стойността си с 3,5%, след като вчера се радваха на 7,8% скок.
Видео играта „Animal Crossing” дебютира през 2001 г. на конзолата Nintendo 64, като версии са се появявали и на DS и 3DS устройствата, за които са продали над 20 млн. копия.
Повече новини за технологии можете да научите от видеото на Bloomberg TV Bulgaria.


Учителите ще работят по единни критерии за детското развитие
Психолог: За пълноценна почивка са нужни минимум осем дни отпуск
Изложба във Варна представя историята на стоковата борса и тържищната търговия
Световният фотографски елит гостува във Варна
Президентските избори ще са на 25 октомври, реши правителството
Удар в Сирия засили напрежението между Израел и Турция
Биткойн остава в консолидация, криптопазарът още е в „криптозима“
„Кайрос“ е само един от проблемите: има над 170 нефтени петна в Черно море
Акциите на Moderna и Merck поскъпнаха рязко след пробив на ваксина срещу меланом
Фешараки: Би трябвало да следим горивата, не петрола, част 3
Какво ще стане, ако натиснете бутона Start/Stop при 100 км/ч?
Тревога: Милиони автомобили рискуват да се самозапалят, докато са паркирани
Половината нови коли с безключов достъп се крадат за секунди
Китайска гума значително намалява разхода на гориво
Eлектрически SUV надхвърли 1000 км пробег
НАСА даде още две години живот на Voyager 2, защо това е важно?
Слънчево и горещо ще е утре, на места до 38 градуса
Швеция нащрек: Двама руснаци лагерували до дома на шефа на Saab
Баща и син пращали психотропни лекарства чрез куриерска фирма
Тръмп може да създаде най-големия противовес на САЩ – една по-силна Европа