Корейският концерн за потребителска електроника LG Electronics (LG) работи съвместно с Google над часовника LG G Watch с операционна система Android Wear™, която разширява приложението на платформата Android до употребата й в преносими аксесоари.
LG G Watch ще е съвместим с широка гама от смартфони с Android и ще представя съответната информация до потребителите, когато имат нужда от нея или всеки път щом изрекат „ОК Google”, за да зададат въпрос или да направят нещо. Като един от водещите партньори на Google в това начинание, LG обмисля да представи първия часовник, работещ с Android Wear, през второто тримесечие на 2014 година.
Часовникът LG G, задвижван от Android Wear, ще предоставя лесен достъп за разработчици и ще предложи най-доброто Google изживяване, познато до сега на потребителите. Инженерите на LG работят съвместно с Google още от първия етап от разработването на проекта, за да са сигурни, че LG G Watch ще работи отлично с Android Wear. Това е четвъртият уред на LG, създаден в тясно сътрудничество с Google. Негови предшественици са Nexus 4, Nexus 5 и LG G Pad 8.3 Google Play Edition.
„Възможността да работим съвместно с Google върху часовника LG G даде невероятен шанс на LG да избегне всички препятствия по отношение на дизайна и технологията,” споделя Д-р Джонк-сеок Парк, Президент и Главен изпълнителен директор на LG Electronics Mobile Communications Company. „С часовника LG G, LG преминава през основните етапи, които заложихме в разработването на аксесоари, работещи с електронни устройства. Часовникът върви по стъпките на своите предшественици - първия в света 3G Touch Watch телефон, създаден през 2009 г. и Prada Link от 2008 г. Уверени сме, че аксесоар с добре изпълнен дизайн като този, има потенциала да завладее пазара на преносимите технологии.”
Допълнителните детайли за часовника LG G, задвижван от Android Wear, включително хардуерните му специфики, ще бъдат представени през следващите месеци.


ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Кой избива делфините в Черно море?
Българите са сред най-малкото пътуващи с влак в ЕС
Опасно време през уикенда, възможни са валежи до 50 литра на квадратен метър
Как ще протекат матурите: МОН с указания и информация за зрелостниците
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Заплахата на Си затвърди Тайван като главен риск в отношенията между САЩ и Китай
Си обеща, че Китай ще отвори икономиката си още повече към света
Задържането на кораб край ОАЕ усложни усилията на САЩ за мир с Иран
Хуманоидните роботи ще дадат тласък на доминацията на Китай в износа
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
А1 и MAX Sport излъчват Диамантената лига в Шанхай с Божидар Саръбоюков
Кралица Камила блесна на стилно градинско парти в Бъкингамския дворец
Рашков: Няма хипотеза, според която политик да е заплашван 20 години
Той живее с Алиса в Страната на чудесата: 36 психолози искат импийчмънт на Тръмп
Йотова: За справянето с насилието е нужда и обществена нетърпимост