Integrated Micro-Electronics Inc. (IMI), звеното за производствени услуги на филипинския конгломерат Ayala, възнамерява да разшири дейността си в България, Китай и Филипините през следващата година, използвайки средства, които ще събере след продажбата на обикновени акции, но в момента е в очакване на одобрение от регулатора, пише Philstar.
В документите до филипинската Комисия по ценните книжа и фондовите борси (SEC) компанията посочва, че планира да използва част от постъпленията за разширяване на своите предприятия в Китай и България, както и за подобрения на техниката във Филипините.
Продажбата на акциите на IMI на стойност 3 млрд. филипински песо (6,8 млн. долара) изчаква решението на SEC. Компанията планира да емитира до 215 млн. обикновени акции с опция за още 85 млн. акции при офертна цена 10 филипински песо (0,22 долара) всяка.
От очакваните общи приходи IMI ще разпредели 1,1 млрд. песо за капиталови разходи, 91% от които ще бъдат използвани за инвестиции в производствени услуги, а останалите 9% ще бъдат използвани за монтаж на полупроводници и тестови услуги.
IMI твърди, че постъпленията, предназначени за разширяване на бизнеса, са 1 млрд. песо. Компанията планира да ги използва за разширяване на вече съществуващ бизнес.
"Въпреки че компанията остава отворена към придобивания на фирми с подобни или свързани бизнес интереси, не е установена окончателната цел все още“, посочват от IMI.
У нас компанията развива дейност в Ботевград, където за нея работят близо 1500 служители, сочат данни от корпоративния сайт.


Шишков тръгва на обиколка: Проверяват „незаконния град“ във Варна и ВиК проблемите в региона
Три зодии, които имат най-силни шансове за успехи на работното място в близкия период
Виц на деня - 17 август
Ето къде няма да има ток днес във Варна
Днес ще бъде слънчево, с температури до 28°
Израел удари Ливан, САЩ подготвят нови санкции срещу Иран
Образованието в ерата на изкуствения интелект: Учителят вече има нова роля
Как трябва да изглеждат централните банки на 21 век?
Великобритания трябва да се адаптира към горските пожари, те няма да изчезнат
Светът трябва да има думата относно Ормузкия проток
Tesla подготвя Roadster с ракетни двигатели на SpaceX
Първото серийно Ferrari Luce беше продадено за 40 млн долара
13-те най-интересни класики от супертърга в Пебъл Бийч
Автомобилната жабка е създадена за нещо, което вече почти никой не ползва
Ason Martin направи най-мощния автомобил в света с преден двигател
Сътрудничеството между Русия и Северна Корея ще продължи "във всички сфери"
Очаква се прокуратурата да повдигне обвинения на задържани от неонацистката мрежа
Молят Тръмп да отмени митата за Колумбия заради земетресението
Хавайската икона на Пресвета Богородица ще пристигне в Рилския манастир
Ураганът “Лала” остави над 200 000 души без ток в Хавай