Съоснователят на Android Анди Рубин се подготвя за официалното пускане на смартфона на неговата нова компания - Essential, пише The Verge.
Компанията публикува туит, в който посочва, че “се задава нещо голямо” на 30 май, като самият Рубин добави, че той и екипът му са “почти готови да споделят с вас какво ви готвим”.
Рубин трябва да говори на конференция на Recode на същата дата.
Преди два месеца той даде съвсем леки насоки за телефона, който има изключително минималистичнa рамка и е със заоблени ръбове на панела, подобно на Samsung Galaxy S8 и LG G6.
Ерик Шмид по-късно потвърди, че устройството ще работи с Android. Туитът на Рубин е публикуван от Купертино, Калифорния, където е домът на Apple, а не от офисите на Essential в Пало Алто.
От компанията разкриха още, че новото устройство ще има 360-градусова камера.


Таксиджии от Варна призовават клиентите да избират по-удобни места за качване
Излазъл преди десетина дни от затвора е задържан заради трите трупа в Угърчин
Съдът не уважи жалбата срещу временното отстраняване на началника на Службата по кадастър във Варна
От 1 юли социалната пенсия за старост ще е 183,81 евро
Какво ще бъде времето в четвъртък?
Наемът на танкери в Персийския залив скочи на 897% от нормалната цена
SpaceX набира 25 млрд. долара дълг и рефинансира AI империята на Мъск
Фрейзър смята, че страните от Залива бързо ще възстановят щетите
Бесент: Предлагаме им моркови, но имаме и тояжки под ръка
Отчетът на Micron крие улики за бъдещата посока на AI бума
Audi A3 получи двойно по-голям пробег на ток
Акционери в Nissan искат Карлос Гон обратно начело
Защо редовите 6-цилиндрови двигатели не стават за масови модели
Dacia Sandero отново е най-продаваният модел в Европа
Напук на екологията - европейски държави вдигат максималната скорост
Бруклин Бекъм яко се изгаври с Дейвид и Виктория (ВИДЕО)
Терзийски, ПП: Политическият чадър в "Баба Алино" е на ГЕРБ
GEN Z активизъм: Защо гласът на младите в България остава нечут?
Акциите на SpaceX паднаха, Илон Мъск вече не е трилионер