Китайската компания Xiaomi е възстановила операциите на над 80% от веригата на доставките си към днешна дата, обяви президентът на гиганта, цитиран от Ройтерс.
Уан Сян обяви по време на онлайн медиен брифинг, че компанията все още силно вярва в европейския пазар в момент, в който епидемията от коронавируса там е в разгара си. По думите му обаче това е временно.
Xiaomi разкри, че февруари е бил предизвикателен месец за нея и нейните заводи, а офисите ѝ са се борили с многото изисквания, свързани с възстановяването на операциите.
Уан твърди, че към днешния ден компанията вече е отворила над 1000 от магазините си в Китай.
Освен това планира да представи новия си 5G флагман Redmi K30 Pro чрез виртуална пресконференция на 24 март.
Главният изпълнителен директор на Xiaomi Лей Дзюн обяви новата линия от устройства на онлайн събитие, което се проведе през февруари.
Производителите на смартфони се бориха през февруари с проблемите около коронавируса, тъй като по-голямата част от Китай беше под карантина.
Фирмите от сектора са продали общо 6,34 млн. устройства в Китай, което е с 54,7% по-малко спрямо 14-те млн. през същия месец миналата година, сочат данни от Китайската академия за информационни и комуникационни технологии.


Зеленски се обяви против провеждане на избори по време на войната
Почина туристката, която пострада при тежко падане под Мальовица
Йотова участва в закриването на 21-вия иконографски събор в Бачковския манастир
13 ранени в катастрофи у нас за последното денонощие
Бус се обърна на път близо до Варна
Nvidia увеличава цените за AI сървъри и чипове с над 15%
САЩ навлязоха в ерата на застаряващ, застрашен хегемон
Когато Тексас охладнее към центровете за данни, Big Tech има проблем
Обратните изкупвания на Бесент лекуват симптомите, а не финансовия проблем в САЩ
"Шест мрежи": Залогът за трилиони долари на Китай за икономиката на AI ерата
Bugatti реставрира стар Veyron, за да го превърне в истинско бижу
Непознатата Гърция 6: Амфиполи
Откраднат преди 33 години автомобил беше върнат на собственика
BMW разкри защо няма да има нова 8-Series
Citroen AX на 40: Малкият автомобил, който спаси марката
"Плаващият ужас" достигна бреговете на Европа
Зеленски с отговор към Федоров: Изборите по време на война са твърде опасни
Тайните на сибирската одисея на Путин: Какво се крие зад пътуването на руския президент?
Нинова: Цените продължават да хвърчат нагоре и хората да обедняват
Руски пенсионер се опита да свали четири украински дрона с пушка, едва не го глобиха