Logitech International повиши годишната си прогноза и отчете над трикратен скок на тримесечната коригирана оперативна печалба. Тя е подкрепена от ръста на търсенето, свързан с пандемията, и хората, които стоят у дома и търсят повече продукти за тази цел, както и повече гейминг аксесоари, предава Ройтерс.
Производителят на компютърна периферия за трети път повишава прогнозата за ръста на приходите си от продажби и за печалбата си за 2021 г. Сега той очаква увеличението на приходите за цялата година да е между 57 и 60% при стабилни валутни условия, а коригираната оперативна печалба – 1,05 млрд. долара.
Търсенето на нейните устройства за видео конферентни разговори и на компютърна гейминг периферия скочи значително, след като все повече хора работят от вкъщи, а продажбите на конзоли се увеличи в резултат на затварянето на кината и на други места за развлечение и отдих.
През третото тримесечие приходите от продажби на компанията са скочили с 85% до 1,67 млрд. долара. Обичайно това е най-силният период за продажбите на Logitech.
Преди това Logitech прогнозира 35 до 40% ръст на годишните приходи при стабилни валутни условия и между 700 и 725 млн. долара коригирана оперативна печалба.
„Ние инвестираме все повече в нашите възможности и хора, за да развием потенциала, който виждаме в бъдещето“, коментира главният изпълнителен директор на Logitech Бракен Даръл.
Като се изключат някои елементи, нетната печалба на швейцарско-американската компания е нараснала до 2,45 долара на акция за трите месеца до края на декември, спрямо 0,84 долара на акция година по-рано.


Варна отбелязва рекорда на Чавдар Джуров, скочил с парашут от стратосферата
Промяна: ФК Девня приема Бенковски (Исперих) в неделя, а не в събота
1.3 млн. българи са пътували през второто тримесечие
Закритият басейн „Д-р Любен Лазаров“ възобновява работа на 28 август
Какво време ни очаква в четвъртък?
Очертава се най-рисковият бюджетен дебат при управлението на Макрон
Hyundai подготвя 100 нови модела, за да засили позициите си в САЩ
Huawei навлиза с AI чипове в Египет, а САЩ готвят контраоферта
Спряното финансиране слага край на влиянието на Орбан в ЕС
Meta се съгласи да плати до $16,7 млрд. по дело за социалните мрежи
Богове на кича: Най-безвкусните коли в историята според Top Gear
Ford ще спасява качеството с нов директор
Панорамните покриви с променлива прозрачност стават все по-популярни
Новите модели на Volvo ще се предупреждават за проблеми на пътя
Изкуственият интелект влиза в камерите за скорост
В Полша състраданието към украинците се превърна в презрение: Какви ще са последиците?
Шофьор намушка колоездач във врата след спор в Париж
Почина звездата от The Rocky Horror Picture Show Тим Къри
Заплахи и побой в продължение на дни за 80 евро: Двама младежи са задържани
Трогателна история от АМ "Тракия": 10-годишно дете се опитвало да смени спуканата гума на баба си