Главният изпълнителен директор на финландската компания Oura заяви, че очаква фирмата за носими технологии ще генерира близо 2 млрд. долара приходи от продажби през следващата година, пише CNBC.
Производителят на умни пръстени повиши прогнозата си, докато инвестира в изкуствен интелект (AI) и международна експанзия, непосредствено след като набра 900 млн. долара през октомври.
Oura е на път да генерира 1 млрд. долара приходи от продажби през 2025 г., удвоявайки показателя си спрямо 2024 г., коментира пред CNBC главният изпълнителен директор Том Хале по време на събитието Web Summit в Лисабон, Португалия.
Следващата година „със сигурност ще бъде много по-голяма“, посочи Хале.
Прогнозата показва рязко увеличение спрямо предишната прогноза за над 1,5 млрд. долара приходи от продажби. Така за втора поредна година Oura ще запише двойно увеличение на приходите си.
„Мисля, че голяма част от това се дължи на факта, че наистина се наложихме добре на пазара със здравни функции за жени, направихме експанзия в международен план и всички тези неща движат растежа ни“, казва Хейл.
Финландската компания, която е оценена на 11 млрд. долара, продаде над 5,5 млн. пръстена Oura от пускането на продукта на пазара през 2015 г. до септември тази година. Oura твърди, че е продала над 2,5 млн. пръстена от юни 2024 г. насам.
Oura е „компания, ориентирана към изкуствения интелект от самото начало“, коментира Хале. Той е дори още по-оптимистично настроен относно приемането на изкуствения интелект от компанията в бъдеще, докато Oura се насочва към редица превантивни здравни функции.
„Едно от нещата, които Oura прави особено добре, е, че генерира анализи за вас – основно текст – които ви помагат да разберете вашите показатели“, коментира той. Компанията използва изкуствен интелект, за да превърне тези данни в съвети. Тя има собствен чатбот, наречен Oura Advisor, който е като „доктор в джоба ви“ и на който могат да се задават въпроси, допълва Хале.


САЩ искат забрана на китайските коли
„Комодор” среща „Черно море” в ½-финален плейоф във ватерпола при мъжете
Коцев ще прави Дара „почетен гражданин“ на празника на Варна
Пробив: Откриха една от най-старите галактики във Вселената
Аксаково изтърва трите точки в Добрич
Блокадата на Ормузкия проток удря доставките на ключови суровини за чипове
Д. Безлов: Човешкият контрол върху AI скоро няма да изчезне
Акциите на азиатските компании за роботи са новата AI мода
А дали няма балон при корпоративните маржове в САЩ?
Колко временни ценови шока правят нов инфлационен тренд в САЩ?
Как Tiptronic промени представата за управление на автоматика
Америка иска забрана на китайските коли, докато нейните се движат с китайски части
Четири коли, които изпревариха времето си
Как да се справите с чукането на клапаните
Suzuki Vitara навъртя 700 000 км за 9 години без повреди
Иван Шишков: Потопът на „Хемус“ е резултат от изключително лошо техническо решение
На електронни табла на градския транспорт в София се изписва името на песента, с която Дара спечели "Евровизия“
Тръмп заяви, че за Иран "часовникът тиктака"
Столичната община организира музикално парти на открито за победата на Дара в "Евровизия"
Задълбочаване на енергийното сътрудничество между България и Азербайджан обсъдиха Йотова с Алиев