Lufthansa Technik Sofia вече разполага с 8 производствени линии в България, където експерти извършват поддръжката и ремонта на самолетите. Това заяв в ефира на Bloomberg TV Bulgaria Рени Гекова, директор на отдел "Човешки ресурси" в Lufhansa Technik Sofia.
Поглеждайки назад, периодът, в който Lufthansa Technik Sofia присъства на българския пазар, е 10 години и е изключително успешен, допълни тя. "Стартирахме от 150 човека, вече сме над 1100. Традиционно се разбира, че в нашата индустрия работят основно авиоспециалисти, механици и инженери. Реално в София позициите, които имаме и предоставяме за работа на нашите служители, са в различни сфери. В допълнение към инженеринга, планирането и самата ремонтна дейност предлагаме възможност за работа във всички области на управлението на доставките, логистиката, договарянето, в управлението на проекти и процеси, бизнес развитието и такива, които създават иновации в компанията", обясни Гекова.
Успяхме да заслужим доверието на нашите колеги в Германия и през 2013 получихме възможността да локираме дейности в България, които обслужват нашите бази в целия свят, разкри още гостът. "Много централни функции са позиционирани тук. В компанията има и чужденци – не повече от 2-3%, но масово са българи. Ние имаме сериозна обучителна програма. С оглед на това опитът и специализираното образование не са задължителни. Стараем се да привличаме повече млади хора с интерес към авиацията", отбелязва Гекова.
Започнахме от няколко производствени линии, а вече имаме 8, похвали се още директорът на отдел "Човешки ресурси" в Lufhansa Technik Sofia. „Обслужваме много различни авиокомпании. Дейността се планира в дългосрочен план", стан ясно още от думите ѝ.
По последни данни само за октомври Lufthansa е превозила над 13 млн. пътници.


Удължен е лицензът за продължаване на дейността на „Лукойл“ в България
Черно море без трима ключови играчи срещу ЦСКА 1948 в Бистрица
Обмисля се създаване на общинска структура за подобряване състоянието на градската среда във Варна
След морето в България: румънците се връщат у дома за втората почивка
За кои три зодии предстоят промени до края на годината?
Путин не може да разбие вратата на НАТО. Затова опитва през прозореца
Съпротивата срещу AI центровете може да предпази сектора от нов дотком срив
Акциите и облигациите се покачват, залозите за по-високи лихви в САЩ отслабват
Русия обмисля саботаж и други атаки в Европа, предупреждава разузнаването
Джош Кушнер и Боб Айгър купуват Лос Анджелис Лейкърс за $12,5 милиарда
Mercedes подготвя нов хибрид за C-Class, GLC и GLE
Четири скрити функции на автомобила
Шест проблема при Honda CR-V на старо
Cybertruck стана количка с дистанционно в безумен проект
Проблем блокира шофьори и пътници в хибриди на Lexus и Toyota
Готвят конституционни промени, които да гарантират правото на разплащане в брой
Критично е състоянието на 5-годишното дете, пребито от баща си
Променя се движението по АМ "Тракия" в областите София и Пазарджик
Говорителят на Белия дом Карълайн Левит се оттегля от поста си
Зеленски: Украйна се нуждае от поне 5% от американските ракети "Пейтриът"