Това, което винаги е било най-важното за една галерия, са панаирите, но след като те бяха отложени заради пандемията, търговете и аукционните къщи взеха превес и пренасочиха усилията си от вторичния към първичния пазар. Това заяви в ефира на Bloomberg TV Bulgaria Веселина Сариева от фондация "Отворени изкуства“.
"Фондация "Отворени изкуства" е известна основно с организирането на Нощта на музеите и галериите и най-различни образователни и градски проекти", обясни Сариева.
На 27 март по инициатива на Веселина Сариева ще се проведе „Форум Колекционери“, който събира в общ разговор представители на най-активните български галерии за съвременно изкуство и е част от образователната платформа на фондация "Отворени изкуства", стана ясно от разговора.
„Новост от миналата година е, че много млади хора започнаха да купуват съвременно изкуство“, обясни Сариева.
„В България, въпреки пандемията, колекционерите продължават да купуват изкуства, но въпросът е дали ще се развие нова колекционерска среда в тези различни условия за съвременното изкуство“, заяви Сариева.
„Световна тенденция е големите галерии да работят заедно и се опитваме да наложим това и в България“, каза гостът.
Целия разговор вижте във видеото на сайта на Bloomberg TV Bulgaria.


Водачите на кои марки автомобили са най-гневни на пътя?
Спипаха кьоркютук пиян шофьор в Градинарово
2/3 от населението на Европа е било изложено на вредни нива на озоново замърсяване
Оставиха в ареста мъж, спипан с малко дрога във Варна
България е втора по поскъпване на жилищата в ЕС
Истинското учене е това, което остава след години
Швеция: Русия спъва преговорите
Швеция: Между членовете на НАТО няма тайни
Само две компании у нас са лицензирани засега да доставят услуги за криптоактиви
МВФ: При AI за нас рисковете са двустранни
MINI отбелязва юбилей със специалното Oxford Edition
Синдикатите във Volkswagen се готвят за стачка
Ето ги първите отличници в най-тежките краш тестове на Euro NCAP
Девет често срещани проблема при китайски автомобили
Най-мощният Land Rover Defender беше „скопен“ заради емисиите
Венера влезе в Дева, ето какво очаква зодиите
Лекарствата за отслабване не водят до по-добро качество на живот
Сватбата на годината направи маникюрите шампанско хит
ЦСКА се завърна с победа в Европа