Спасителната операция по издирването на затрупаните работници след срутването на хотел "Вероника" в курорта "Слънчев ден" край Варна приключи малко след полунощ на 10 април 2015 г., като тялото на последния издирван под руините мъж беше намерено.
Хотел "Вероника" в "Слънчев ден" се срути на 8 април привечер при разбиване на носещи колони от строителни работници. Жертвите на срутилия се хотел са общо четирима мъже.
Непосредствено след инцидент бе установена смъртта на един работник. Останалите трима бяха издирвани под руините повече от 30 часа. Главната инспекция по труда съобщи, че не е била уведомявана за събарянето на хотела.
Възложител на строителния обект е "Международен Панаир Пловдив" АД, гр. Пловдив, съобщи Главната инспекция по труда. Извършването на строително монтажните работи е възложено на "Планекс" ООД, откъдето е изискана проектната документация по случая. Планекс ООД пък е наел друг подизпълнител – "Бултранспорт груп" ЕООД.
Телата за загиналите на строежа работници са открити в сутеренно помещение. Работниците са били без трудови договори, казаха семействата им. Техни близки разказаха пред всички медии, че са били наемани да работят на черно след 17.00 часа за разрушителни дейности по хотела срещу 5-6 лв. на час.
Повече вижте в репортажа на телевизия Черно море


Волейболните национали с нова победа в Лигата на нациите
Варненката Ива Стоянова спечели Европейския фестивал на шпага в Италия
Самолет се разби във Франция, 11 души загинаха
Хванаха за ден 39-ма шофьори с алкохол или наркотици
Мъж скочи от тераса и почина на място
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 2
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 1
Манчестър на Анди Бърнам е градоустройствен урок за Лондон
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Автомобил се преобърна в река Смядовска, неправоспособен шофьор на 18 години загина
Цяла България светна в жълто за опасно време
"Прогресивна България" настоява за одит на пенсионните разходи
Ралица Асенова с "факти и неудобни истини" за казуса "Петрохан"
Синдикатите не харесват бюджета, КНСБ готви протест
преди 11 години Чудесно, хайде присъди сега! Или пак ще се потули всичко? отговор Сигнализирай за неуместен коментар