Таксита в морските курорти возят пътници без включен апарат, а някои коли изобщо нямат залепени стикери с цените. Това са установили инспекторите на агенция „Автомобилна администрация“. Те са съставили близо 70 акта на таксиметрови автомобили по българското Черноморие, съобщи Министерството на транспорта.
Извънредната акция се провела през изминалия уикенд в тъмната част на денонощието поради зачестили сигнали за злоупотреби.
Служителите на Агенцията съвместно с МВР са инспектирали 175 таксиметрови автомобила. При някои е установено, че се управляват от лица с отнета правоспособност, а други шофьори не са имали удостоверение за водач на таксиметров автомобил и разрешително от общината.
Инспекторите са заловили и двама водачи с фалшифицирани удостоверения. Те са предадени на МВР и са започнали досъдебни производства.
Другите често срещани нарушения са липси на пътни книжки, нарушения на времето за управление и почивка или изтекъл срок на валидност на свидетелството за управление.


Хванаха за ден 35-ма шофьори с алкохол или наркотици
Кабинетът предлага таван от 20% за увеличението на таксите за платено обучение във вузовете
Емрах Стораро получи глоба заради това, че мина с Porsche през пешеходната зона на Созопол
Учениците се връщат в обновените стаи на ОУ "Св. св. Кирил и Методий" във Варна
От утре започва изплащането на осъвременените пенсии
Удар за Кремъл: Цената на руския петрол спада до нивото отпреди войната в Иран
Проучване: 95% от българските ученици използват AI, но училищата не са готови
Южна Корея планира нов фонд за приходи от изкуствен интелект
Новините в развитие
Милиардерите Порше могат да предотвратят фалита на VW
Проучване на пазара разкри 7 от най-здравите дизели в историята
Новата хиперкола на Hennessey получи 2031 к.с. и ръчни скорости
Hyundai и Kia ще зареждат колите си с ДВГ от вятъра
Едно от най-редките Lamborghini Diablo отива на търг
Нов асфалт с маслинови костилки намалява вредните емисии
10 персонализирани лимузини Togg T10X са подготвени за срещата на НАТО в Турция, има и за Радев
Спипаха 26-годишен дрогиран с откраднат Mercedes край Стара Загора
5 начина да се предпазите от енергийни вампири в офиса
Европа се готви за нова гореща вълна и завръщането на тропическите нощи
Бившият началник на кадастъра във Варна ще съди настоящия и бившия министър на регионалното развитие