Проектобюджетът на Варна за 2017 година е 260,7 милиона лева, съобщава БТА. Сумата е с близо 17 милиона по-голяма в сравнение с настоящата 2016 година.
Параметрите на бюджета на общината за догодина беше представен от зам.-кмета Пейчо Пейчев. По думите му приоритетите на Варна ще бъдат образованието, здравеопазването и социалните дейности. Общината ще разчита и на над 142 милиона лева приходи от реализация на проекти по различни европрограми.
За следващата година общината планира собствените й приходи да достигнат 153,2 милиона лева. Пейчев подчерта, че повишение на местните налози за гражданите няма да има. Общината въвежда нов данък за таксиметров превоз на пътници, който ще бъде в размер 690 лева на година. Планираните постъпления от туристическия налог са 4,4 милиона лева.
Най-голяма част от разходите - 99,7 милиона лева, са заложени за сферата на образованието. В системата на здравеопазването общината планира да вложи 17,3 милиона лева. Почти по равно са предвидените разходи за социална политика и за култура - по около 13,5 милиона лева.
Общинската план-сметка за чистота възлиза на 30,6 милиона лева, а за озеленяване са планирани малко над 4 милиона.


Виц на деня - 15 май
Протестно мотошествие ще затрудни движението във Варна днес
Времето във Варна на 15 май 2026
"Войната" по пътищата взе две жертви за последните 24 часа
Тръмп: Постигнах фантастични търговски споразумения с Китай
САЩ са уведомили съюзниците за евентуално спиране на ротацията на войски в Европа
Тръмп искал да прибере иранския уран предимно за PR цели
Петролът се насочва към седмичен ръст, няма изгледи за край на войната с Иран
Паундът се срива след ескалация на бунта на лейбъристите срещу Стармър
Нийл Ричмънд за търговията САЩ-Ирландия и митата
Euro NCAP алармира за опасен дефект при популярен китайски модел
Таен код в Dacia спасява човешки животи
Mercedes вкарва над 144 000 автомобила в сервизите заради гаснещи табла
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
От Италия за "Бангаранга": Залата експлодира, много силна песен
ЦИК тегли днес номерата на бюлетините за частичните местни избори на 14 юни
В Хавана: Пуснете ни ток поне за три часа
От 9 юли: Летище Палм Бийч ще се казва "Донълд Тръмп"
Китай призова за трайно примирие между САЩ и Иран