Круизни кораби вече са заявили посещения по българското Черноморие. През май 2019 г. със сигурност се очаква пристигането на Aegean Odyssey (12 хил. тона), който ще доведе близо 400 туристи.
Круизните компании обаче тепърва набират резервации и скоро ще се разбере и за пътникопотока към Варна, съобщи агенция „Черно море“.
За лятото се знае, че кораби ще има за Истанбул и Одеса. Някои от тях е вероятно да акостират и на варненския порт.
Отиващата си година се оказа слаба, предвид тревожната геополитическа обстановка в региона. Тя отблъсна любителите на круизните пътувания и фирмите просто не заложиха такива маршрути.
Ститистиката сочи, че най-добра в това отношение е била 2014 г. Тогава във Варна имало посещения на 36 кораба и 30 хил. гости. Поради кризата в Украйна и Ялта, и Одеса останаха встрани от туристическия интерес и логично той се насочи към българското Черноморие.


Хороскоп за 15 август 2026
25 души пострадаха във "войната" по пътищата за ден у нас
Дядо стреля с арбалет от тераса си по младеж
141 пожара са потушени в страната за денонощие
Виц на деня - 14 август
Спадът при петрола продължи след оценки за потока от Персийския залив
НАТО свали дрон, навлязъл във въздушното пространство на Латвия
Изборната победа на Фараж няма да сложи край на проверката за злоупотреби
Бумът на европейските акции прикрива една по-мрачна истина
Унгария поставя под съмнение разширяването на АЕЦ след ниските нива на Дунав
Продавате употребяван автомобил? Новите регулации на ЕС вече са в сила
BYD готви суперкола за рекорд на „Нюрбургринг“
Porsche се отказва от основния си електрически модел
Шофьори борят новите технологии с тиксо и стари автомобили
Mercedes-Maybach S680, направен за ЛеБрон Джеймс, се продава
83-годишен мъж стреля с арбалет по млад мъж от тераса в Пловдив
Очаква се най-силното Ел Ниньо от 150 г. насам, следващите години ще са най-горещите
Групи за лихварство и сводничество разкри ГДБОП в Ботевград