Като продължение на новата си магистратура с фокус към финансите на бъдещето - „Финтех, финанси и дигитални иновации", Висшето училище по застраховане и финанси (ВУЗФ) организира и специален курс по въведение във финтех сектора, който е насочен не само към студенти, но и към всички с интерес в сектора. Той ще се проведе на 25 юни 2022 г. в сградата на ВУЗФ и се организира съвместно с Българската финтех асоциация.
Лектори в обучението ще бъдат зам.-ректорът на ВУЗФ проф. д-р Юлия Добрева, проф. д-р Даниела Бобева, ас. д-р Деян Радев от Стопанския факултет на СУ „Св. Климент Охридски“, Георги Пенев - изпълнителен директор на Българска финтех асоциация, Галя Димитрова - изпълнителен директор на Iris Solutions, изпълнителният директор на KLEAR Лоик льо Пишу и Константин Джелебов - изпълнителен директор на Phyre.
Какви са националните, регионалните и глобалните тенденции, свързани с финтех, и докъде ще стигне еволюцията на индустрията? Можем ли да очакваме преструктуриране на банковата индустрия и финансовите пазари, как да се подготвим за регулациите във финтех, детайли относно блокчейн, криптовалутите, въвеждането на дигитално евро, изкуственият интелект и машинното самообучение ще бъдат в центъра на спецкурса.
Обучението „Въведение във финтех“ на ВУЗФ и Българската финтех асоциация ще премине с висок интензитет, като срещне курсистите с всеки от гореизброените експерти. По време на курса е планирано да се осъществи и нетуъркинг между участниците, а в края на обучението курсистите ще получат сертификат от ВУЗФ.
Всеки, който иска да се запише за курса „Въведение във финтех“, може да го направи до 23 юни на marketing@vuzf.bg. Обучението е подходящо както за тези, които работят във финансовата и финтех сфера, така и за всеки, който тепърва иска да направи първата си крачка в сектора.
През годините ВУЗФ се утвърди като бизнес университетът, който изгражда новите бизнес лидери. Затова и навръх 20-ата си годишнина създаде специална магистратура, насочена към финтех и финансите на бъдещето, а със специализираното обучение по въведение във финтех, ВУЗФ продължава да надгражда усилията си в посока подготовка на специалистите за новите позиции във финтех компаниите, банките, застрахователните компании и инвестиционните дружества.


Хороскоп за 6 декември 2025
Един район във Варна остава без вода днес
Без ток във Варна на 5 декември 2025
Мачовете по ТВ днес (5 декември)
Виц на деня - 5 декември
Коалицията на Мерц е на ръба при решаващо гласуване за пенсионната реформа
Warner Bros. започва преговори за сключване на ексклузивна сделка с Netflix
Моди разстила червен килим за Путин, въпреки натиска от САЩ
Дьоре от Hensold: Очаквам стоманено десетилетие
Мозъчни интерфейси и метавселени – докъде стига бъдещето на игрите?
Нова технология на Mercedes прави задните спирачки безсмислени
REST - една малко известна екстра в стари Audi-та и VW-та
Най-готините коли на шампиони във Формула 1
Новата суперкола на Toyota – V8 с 640 к.с. и алуминиево шаси
Китайски електромобил се разцепи при странна катастрофа
Внукът на Мохамед Али ще подгрява Кобрата в Дубай
Червен код в Гърция, бурята "Байрон" настъпва здраво
ГДБОП и ДАНС разбиха група за ДДС измами, завлекли хазната с милиони
Синдикат в МВР: Трудно можем да приемем, че животът на полицай е оценен на гаранция от 5 000 лв.
Легендарната чалготека "Син Сити" става зала за изкуства