Бившият енергиен министър, сега депутат от ГЕРБ Делян Добрев също е привлечен като обвиняем по делото за АЕЦ "Белене". Това съобщи самият той пред журналисти, след като се яви днес в Столичната следствена служба, предаде БТА.
Добрев заяви, че не е извършил никакво престъпление въпреки опитите да му бъде вменена вина. На бившия министър е наложена мярка за неотклонение "подписка".
В края на октомври стана ясно, че главният прокурор Сотир Цацаров иска снемането на имунитета на Добрев във връзка с разследването му по казуса с АЕЦ „Белене“.
От прокуратурата уточниха, че обвиненията срещу бившия енергиен министър са за умишлена безстопанственост, от което е настъпила щета за Националната електрическа компания (НЕК) в размер на над 4,5 млн. евро.
Депутатът сам се отказа от имунитета си и така позволи да бъде водено делото срещу него.
Добрев е обвинен, че не е контролирал прекратяването на договор между НЕК и „Парсънс Ендси Юръп Лимитед“ във връзка с изграждането на втора ядрена централа у нас, макар и Министерският съвет да е сложил точка на проекта АЕЦ „Белене“, а Народното събрание да е потвърдило това решение.
Делян Добрев е поредният обвинен по казуса. Прокуратурата вече повдигна обвинения срещу двама бивши енергийни министри – Петър Димитров и Румен Овчаров, както и срещу двама от бившите директори на НЕК.


23 водни бази работят по морето, нови изисквания влизат в сила от догодина
Трима мъже се удавиха на Крапец
Безплатни прожекции във Варна показват тайните на Черно море
Заведенията с две и повече звезди са длъжни да поддържат ПОС терминали
Морската градина във Варна ще има Алея на туризма
Бизнесът има интерес децата да имат защита срещу дизайна на социалните мрежи
Енергийните източници и транспортът формират половината от инфлацията у нас
Китай значително разширява морското си присъствие източно от Тайван
Петролът поскъпва за пети пореден ден след икономическите заплахи на Тръмп
За Иран разривът с ОАЕ може да е по-тежък от всякакви санкции
Какви коли карат звездите от "Одисея"
Genesis предизвиква премиум сегмента с най-големия електромобил в Европа
Toyota решава основен проблем на автоматичните скорости
Най-скъпият регистрационен номер украси брутален Tesla Cybertruck
Връщате се от ваканция - проверете тези неща в колата си
Морбили продължава да се разпространява, №1 сме в Европа с 534 случая
Баща нападна с нож сина си през нощта в Горна Оряховица
Жена е открита мъртва близо година след смъртта си в жилище в Лариса
Сърбия благодарна на Русия за изпратената помощ (ВИДЕО)
преди 9 години Не само не вярвам, че този е невинен по случая АЕЦ Белене, но вярвам, че е нанесъл огромни щети на енергетиката и на държавата с внесените от него законопроекти, водещи до наливане на средства в бездънната каца на НЕК, без да се извършат каквито и да е реформи. Така конфронтираше енергийните дружества с НЕК. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Надявам се никой не вярва, че този е невинен. Да подпишеш договор и да не го спреш не те прави по-малко виновен, г-н Добрев! отговор Сигнализирай за неуместен коментар