На проведено във вторник Общо събрание на акционерите на София Хотел Балкан АД бе решено да се разпредели брутен дивидент в размер на 2.90 лв. на акция за 2005 г., се казва в съобщение, публикувано от БФБ – София.
Остатъкът от печалбата за миналата година в размер на 1 468 826,10 лв. се заделя като неразпределена печалба.
Акционерите овластиха изпълнителните директори на дружеството Йоанис Даскалантонакис и Димитрис Константопулос, заедно или поотделно, да проведат преговори и да сключат договор за покупка на хотел Метропол, Белград при максимална цена 50 млн. евро.
През април София Хотел Балкан АД, София спечели търга за хотел Метропол в Белград при цена от 27,4 млн. евро.
Ще бъде сключен и договор за инвестиционен кредит с цел финансиране на покупката и ще бъде учредена втора по ред ипотека върху Шератон София Хотел Балкан, както и такава ипотека върху хотел Метропол, Белград, които ипотеки да служат за обезпечаване на кредита.
Също така изпълнителните директори на дружеството са овластени да направят непарична вноска на хотел Метропол, Белград в капитала на новоучредено еднолично търговско дружество в Сърбия, 100% собственост на дружеството.
Четиризвездният хотел белградски хотел е построен през 1957 г., като площта му е около 16 хил. кв.м. Сградата разполага с шест апартамента и 218 стаи.
Последната дата за сключване на сделки с акции на дружеството на борсата, в резултат на които приобретателят има право на дивидент, е 16 юни 2006 г.
София хотел Балкан АД завърши първото тримесечие на 2006 г. със загуба от 530 хил. лв., в сравнение с 270 хил. лв. печалба за сравнимия период миналата година.
Последната сделка с акции на дружеството е от вчера на цена от 52,44 лв. за брой.
Свързани компании:


Как ще подаваме данъчни декларации след приемане на еврото?
Умеров: Постигнахме реален напредък по време на разговорите в Берлин
Нов астероид и мистериозен обект приближават Земята през декември 2025
Броят на левовете в обращение намалява
Башар Асад живее в „луксозно изгнание“ в Москва
На мен няма да ми се случи: Под 10% от имотите в България са застраховани
Макрон рискува да погребе завинаги споразумението с Меркосур
Дебатът на пазара на облигации за курса на Фед през 2026 г. набира скорост
Руският петрол се продава с "най-голяма" отстъпка в Китай след санкциите
ЕС: Китай започва издаване на общи лицензи за редкоземни елементи
Кой печели и кой губи на българския пазар през 2025
Шофьорка обърка педалите и скочи в пълен с хора басейн
Jeep Wrangler получи специална версия
Как Tesla печели невидимата война срещу шума
Пет коли, в които да инвестирате догодина
Тимъти Шаламе и Кайли Дженър си взимали почивка, но още са заедно
Младите гърци вече няма да могат да се укриват от военна служба
Защо Германия иска развод с Китай
Дженифър Анистън ще прекара Коледа с новия си