Акционерите на Велбъжд АД-Кюстендил и ЗГММ АД-Перник решиха да не се разпределя дивидент за 2005 година на проведените Общи събрания на дружествата в края на миналата седмица, съобщи БФБ – София.
Велбъжд АД отчете загуба от 668 хил. лв. за 2005 година, в сравнение с печалба от 23 хил. лв. за 2004 година. Предметът на дейност на дружеството е производство и търговия в страната и чужбина на вълнени и вълнен тип прежди и изделия от тях. Мажоритарен акционер към 31 декември 2005 година е "Велбъжд Стил" АД с 65,78% от капитала.
ЗГММ АД завърши 2005 година с печалба от 3 хил. лв., спрямо загуба от 59 хил. лв. за предходната. Дружеството е специализирано в производството на металорежещи машини, а мажоритарен собственик с дял от 52% от капитала е Континентал Холдинг – Перник.
Последната сделка с книжата на Велбъжд е на 14 юни на цена от 2,60 лв., а на ЗГММ е от 12 юни на 3,08 лв. за брой.
Свързани компании:


Хороскоп за 30 юни 2026
Един човек загина, а петима пострадаха при пожари за денонощие у нас
Путин: Русия ще продължи настъплението си до пълното превземане на четири украински области
Трагедия: Две българчета са открити мъртви в автомобил в Кипър
Виц на деня - 29 юни
Трафикът през Ормузкия проток намаля след нови атаки срещу кораби
Пакистан уби 29 екстремисти при нова ескалация по границата с Афганистан
За четвърта година Sunterra RE остава лидер във ВЕИ сектора
Петролът ограничи ръста си, след като САЩ и Иран прекратиха взаимните атаки
САЩ и Иран се споразумяха да прекратят ударите преди новия кръг преговори
Защо съвременните коли имат втора тръба на ауспуха
Кризата във VW може да струва главата на шефа
Как да прочетете „здравния картон" на употребяван електромобил?
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Yettel обновява ТВ плановете си с повече екрани за едновременно гледане и позиции за премиум съдържание
Миланов: Част от паричните потоци за “Баба Алино” са от Дубай
Оцелял при катастрофа с три жертви на АМ "Тракия": Най-тежката гледка в живота ми
Един човек загина, а петима пострадаха при пожари за ден