Янко Николов е новият изпълнителен директор на „КД Инвестмънтс” ЕАД, съобщиха от дружеството. Tой ще поеме задълженията на досегашния директор Ангел Джалъзов.
Янко Николов е бил експерт към икономическата комисия на НС по въпросите на масовата приватизация през 1995-96 година. В периода 1997-2000 година е бил член на Комисията за ценни книжа и фондови борси, където е отговарял за публичния регистър, манипулациите на пазара и търговията с вътрешна информация. Преминал е през поредица от курсове, свързани с капиталовите пазари, последните от които в New York Institute of Finance (NYIF) – 1999 г., специалност "Управление на инвестиции, сливания и поглъщания".
Преди да се присъедини към екипа на „КД Инвестмънтс” ЕАД е работил в посолството на България в Македония като съветник по търговско-икономическите въпроси.
Като изпълнителен директор на КД Инвестмънтс Янко Николов ще се стреми най-вече да увеличи пазарния дял на управляващото дружество, уточниха от компанията. Целта е през следващата година общата стойност на управляваните от КД нетни активи да надхвърли 10 млн. лв. Към края на третото тримесечие управляваните активи са 7,27 лв.
Управляващо дружество КД Инвестмънтс е основано през 2003 година и управлява дейностите по набиране на парични средства чрез публично предлагане и обратно изкупуване на акции и дялове на инвестиционно дружество „КД Пеликан” АД, КД Акции България и КД Облигации България и по инвестиране на набраните средства в ценни книжа.
КД Инвестмънтс е част от словенската КD Group, която има над дванадесет години опит в управлението на активи.
Свързани компании:


"Войната" по пътищата взе две жертви за последните 24 часа
Тръмп: Постигнах фантастични търговски споразумения с Китай
Честваме паметта на преподобния Пахомий Велики
Черно море Тича допусна загуба и в третия мач от полуфиналната серия с Балкан
DARA "взриви" Евровизия и е на финал
САЩ са уведомили съюзниците за евентуално спиране на ротацията на войски в Европа
Тръмп искал да прибере иранския уран предимно за PR цели
Петролът се насочва към седмичен ръст, няма изгледи за край на войната с Иран
Паундът се срива след ескалация на бунта на лейбъристите срещу Стармър
Нийл Ричмънд за търговията САЩ-Ирландия и митата
Таен код в Dacia спасява човешки животи
Mercedes вкарва над 144 000 автомобила в сервизите заради гаснещи табла
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
В Хавана: Пуснете ни ток поне за три часа
От 9 юли: Летище Палм Бийч ще се казва "Донълд Тръмп"
Китай призова за трайно примирие между САЩ и Иран
Анчелоти преподписа с Бразилия до 2030
В Тексас беше екзекутиран мъж за убийството на професорка